Berat Albayrak Salgın Nedeniyle Ücretsiz İzne Çıkarılan İşçilere Müjde Verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tüm Türkiye'yi etkileyen Coronavirüs salgını nedeniyle işverenlerin ücretsiz izne çıkardığı işçilere büyük müjdeyi verdi. Kısa çalışma ödeneği kapsamında yer almayan ya da işverenleri tarafından ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara 3 ay boyunca ayda 1.170 lira destek verilecek.

Ekonomi 14.04.2020, 22:43 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Berat Albayrak Salgın Nedeniyle Ücretsiz İzne Çıkarılan İşçilere Müjde Verdi

Türkiye'nin coronavirüs ile mücadele ettiği bugünlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vatandaşlara ekonomik anlamda destek olacaklarını açıkladı. Bunun için yapılan çalışmalarda kısa çalışma ödeneği kapsamında bulunmayan ya da işverenleri tarafından ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara 3 ay boyunca 1.170 lira destek verileceği kamuoyuna duyuruldu. Ayrıca Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklamada kısa çalışma ödeneği çalışmasına 200 binden fazla firmanın başvurduğu bilgileri de yer aldı. 2 milyondan fazla çalışanın faydalanacağı düşünülen destekle ilgili gerekli detaylar önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından kamuoyuna açıklanacak.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketinin Detayları Açıklandı

Türkiye coronavirüs salgını ile baş etmeye çalışırken ekonomik anlamda ülkenin zor günler geçirdiği zamanlarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomik istikrar kalkanı paketi ile ilgili tüm detayları açıkladı. Dar gelirli vatandaşa salgından kaynaklı kayıplar nedeniyle destek olunacağını söyleyen Albayrak, 2.1 milyon aileden 4.4 milyon aileye çıkarılan ekonomik destek paketi ile ilgili bir an önce çalışmaya başlayacaklarını belirtti. Ayrıca salgın nedeniyle işleri yavaşlayan veya tamamen duran firmalara gerekli desteği sunacaklarını söyleyen Albayrak, işlerini kaybeden ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan vatandaşlar için de maaş desteği vereceklerini bildirdi.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü