Dolarda Gece Rekoru

Dün gece, dolarda garip bir ani yükseliş trendi gözlendi. Gece saat 2 sularında, hızlı bir şekilde yükseldi. 6.25 seviyesini aşan ve 6.38 TL değeri g

Ekonomi 26.08.2019, 12:01 20.11.2019, 17:18 Fatih OĞUR
Dolarda Gece Rekoru

Dün gece, dolarda garip bir ani yükseliş trendi gözlendi. Gece saat 2 sularında, hızlı bir şekilde yükseldi. 6.25 seviyesini aşan ve 6.38 TL değeri gördü.

Piyasaların kapalı olması, bu ani yükselişin de piyasalara kötü etki etmesini engelledi. Sabah saatlerinde ise düzeltme işlemi ile güne başlayan dolar, 6.00 TL'nin altında bir seviye ile haftayı açtı.

Sabah yapılan bu düzelme işlemi ile güne 5,8 değerinde başlayan dolar, haberimizin yazıldığı sırada da 5,81 TL değerde bulunuyor.

Dolardaki bu gece hareketliliğinin sebebi henüz anlaşılmazken, yetkililer bu yükselişin arkasındaki gerçek sebebi araştıracaklarını dile getirdi.

Doların gece göstermiş oluğu hareketliliği inceleyecek olduğumuzda ise, 6,38 değeri gören dolardaki bu ani yükseliş ise, son yıllardaki en hızlı yükseliş trendini geçtiğimiz gece geride bıraktığı söylenebilir.

Yaşanan bu belirsiz ve ani yükselişi değerlendirmekte güçlük çeken analistler, yatırımcıları panik yapmamaları konusunda uyardı. Bu tür ani yükseliş ve tekrar ani düşüş gibi piyasa hareketlerinin çok ender yaşandığını belirten analistler, böylesine sert iniş-çıkışlara sebep olacak herhangi bir piyasa hareketliliği olmadığını, insanların bu aşamada sakin kalmaları gerektiğinin altını çizdiler.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Karikatürü Tümü