Ekonomik Görünüm Raporu Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın dün hazırladığı Ekonomik Görünüm Raporu Türkiye'nin gidişatı hakkında önemli ipuçları veriyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olumlu gelişmeler söyledi.

Ekonomi 18.02.2020, 21:40 Abdurrahim KARABAYIR
Ekonomik Görünüm Raporu Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Ekonomik Görünüm Raporu dün açıklandı. Rapordan elde edilen verilere göre Hazine ve Maliye Bakanlığı dedikodulara aldırmadan yoluna devam ederse ekonomide gerçekleşen tıkanıklık hızlı bir şekilde çözülebilir. Rakamlarla gerçek hayatın örtüşmesi yani makro ve mikro ekonomik göstergelerin iyileşmesi zaman almayacak gibi. Gıda sektörü gibi önemli alanlarda aylar boyunca gerçekleşen enflasyon yüksekliğinde net bir seviyenin yakalanacağı sinyalleri veriliyor. Çeşitli firmalar tarafından ekonomik durumun kötüye kullanılması ve anlaşmalı fiyat belirleme gibi durumlar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kontrol edilecek.

Ekonomiye Neşter Vurulacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından dün açıklanan Ekonomik Görünüm Raporu’nda Türkiye'nin ekonomisi ile ilgili iyileşmelerin olduğu görülüyor. Türkiye ekonomisi bir yandan önemli tedbirlerini alırken diğer yandan ise piyasalarda gerçekleştirilen hakim durumun kötüye kullanılması olayları araştırılıyor. Toplamda 33 sayfalık raporda 2019 yılı içerisinde geniş projeksiyonda bakıldığında finansal piyasalar ile ilgili pozitif gelişme yaşandığı yetkililer tarafından açıklandı. İstihdam beklentileri, faizlerdeki gerilemeler, inşaat ve turizm sektöründeki canlanma gibi sonuçlar Türkiye'nin ekonomisinin iyiye gittiğinin göstergesi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin askeri ve stratejik bir takım hamleler içerisinde bulunmasına rağmen ekonomideki dik duruşunun tüm dünyaya örnek olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü