Emlak Bankasından Konut Alacaklara Müjde

Yeni yıl itibari ile anlaşmalar neticesinde belirlenen ve uygulanan faiz oranları, yeni bir konut sahibi olacaklar için müjde niteliğinde sunuluyor.

Ekonomi 10.12.2019, 14:28 14.01.2020, 19:13 Abdurrahim KARABAYIR
Emlak Bankasından Konut Alacaklara Müjde

Devlet konut desteği ile birlikte 25.000 TL’ye kadar yükselecek olan indirim ile birlikte, faizsiz kredi bilgisinin de bankalar tarafından gelmesi bekleniyor.

Her geçen gün artan konut miktarı ve insanların bir konut sahibi olma isteği, inşaat ve konut firmaları tarafından oldukça rağbet görüyor. Bankalar ise bu durumda konut sahibi olmak isteyen kişileri teşvik etmek amaçlı ilk defa konut sahibi olacak kişilere 25.000 TL hibe para desteği sağlıyor. Ayrıca bu desteğin yanı sıra oldukça düşük faiz ile kredi desteği vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Konut Hesabı Nedir

Bir konut sahibi olmak isteyen kişilerin, düzenli bir birikime sahip olması için teşvik amaçlı açılan bankalara özel bir yatırım hesabıdır. Bu hesap sayesinde kişiler tasarruf sağlayarak aylık düzenli bir miktarda birikim yapmaktadır. Belirlenen süreler içerisinde yapılan birikim miktarı yasal düzenlemeye uyduğu taktirde devlet teşviki olarak 25.000 TL devlet hibe olarak karşılamaktadır.

Konut Hesabı Nasıl Açılır

Konut hesabı açmak için özel bankaların sunmuş olduğu avantajlar ile birlikte kişilerin bireysel olarak banka şubelerine ulaşıp başvuru yapması gerekmektedir. Hesap açılacak kişinin şubeyi kimlik bilgileri ile birlikte ziyaret ederek hesap açtırmak istediğini beyan etmesi yeterlidir.

Garanti, Akbank, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi bankalar, uzun vadeli bir yatırım için ideal bankalardır.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü