Garanti BBVA Endeksli Kredi Avantajı Sunuyor

Garanti BBVA, kredi seçenekleri ile yine şaşırtmaya devam ediyor. Bu sefer TLREF endeksli kredi seçeneğiyle dikkat çekiyor. Bu kredi seçeneğinin avantajları, büyük talep oluşturuyor.

Ekonomi 26.01.2020, 15:30 Muhammed Selman Selçuk
Garanti BBVA Endeksli Kredi Avantajı Sunuyor

Garanti BBVA, 5 yıl vadeli ve bir yıl ödemesiz bir kredi seçeneği yaptı. Kredi, TLREF uyumlu ve endeks yapısıyla dikkat çekti. Bu özellikler, endeksli yapısıyla büyük montanlı kredilerinden biri olma özelliği taşıyor.  

Enerjisa Enerji ile İş Birliği Sağlandı

Enerjisa Enerji, E.ON ve Sabancı Holding ortaklığında bulunan bir elektrik satış ve dağıtım firması. Alanında bir numara denilebilir. Aynı şekilde Garanti BBVA da dünya bankalarından biri. Bu iki dev, bir araya geldi ve önemli çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor.

Çalışmalar şimdiden kendini göstermeye başladı. Enerjisa Enerji, kısa sürede şebeke ve altyapı yatırımlarına 400 milyon TL, TLREF endeksli kredi oluşturdu.

Garanti BBVA, bu konuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Kredinin bir yıl geri ödemesiz olduğunu ve 5 yıl vade imkanı sunulduğunu vurguladı. Böylelikle TLREF endeksli yapışı ile montanlı kredi seçeneklerinde bir ilke daha imza attıklarını belirtti.

Bu açıklamalar, kısa sürede büyük ilgi gördü. Bu ilgi, Garanti BBVA’yı mutlu etti. Kredinin TL cinsinden olması, bir ilke imza atmalarında etkin madde oldu. Bu da her firmalara hem de bankaya avantaj sağladı. Enerjisa Enerji ve Garanti BBVA iş birliğindeki diğer çalışmalar şimdiden merak edilmeye başlandı.

Yorumlar (0)
-2°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü