Gram Altın Fiyatları Yükselişe Devam Ediyor

Tüm dünyayı saran Coronavirüs salgını küresel ekonomiyi önemli ölçüde sarstı. Ülkelerin büyüme eğrilerinde büyük miktarda gerilemelere sebep olan bu salgın altına olan talebi artırdı.

Ekonomi 06.03.2020, 22:55 Fatih OĞUR
Gram Altın Fiyatları Yükselişe Devam Ediyor

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs salgını dünya ekonomisini büyük ölçüde etkiledi. Virüsün etkilediği ekonomik piyasalar ise altın lehine sonuçlandı. Gram altın gün içerisinde 328 liradan işlem görürken gün ortasında 330 lira seviyesine kadar ulaştı. Tüm dünyada küresel bir kriz olarak adlandırılan Coronavirüs salgını yatırımcılara güvenli bir liman olan altına yatırıma yönlendirdi. Havacılık sektöründen tutun da teknolojiye kadar birçok alanı olumsuz etkileyen viral salgın birçok ekonomik büyüme verilerini olumsuz bir şekilde etkiledi. Bugün sabah 7.46 itibariyle gram altın 330 liradan işlem görmeye başladı. Ons altın ise 1676 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Virüs Salgını Altın Piyasasını Da Etkiledi

İlk olarak 2019 Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde başlayan Coronavirüs salgını sadece küresel piyasaları değil altın fiyatlarını da önemli derecede etkiledi. Geçtiğimiz günlerde hızlı bir şekilde yükselişe başlayan gram altın fiyatları bugün itibarıyla daha dikey bir ivmede seyrediyor. Gün içerisinde 330 liraya kadar alıcı bulan gram altın en düşük 326.1 liraya kadar işlem görmüştü. Ekonomistlerin yaptığı açıklamaya göre gram altın fiyatları pek çok faktörden etkileniyor. Küresel viral salgının önümüzdeki günlerde altın üzerinde nasıl bir etki bırakacağı merak konusu.

Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Karikatürü Tümü