Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Coronavirüs Mücadele Paketini Açıkladı

Türkiye Coronavirüs salgını ile mücadele ederken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da boş durmuyor. Coronavirüs mesaisine başlayan Berat Albayrak ülke ekonomisi için alınan tedbirleri kamuoyu ile paylaştı.

Ekonomi 04.04.2020, 18:38 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Coronavirüs Mücadele Paketini Açıkladı

Coronavirüs vakalarının Türkiye'de görülmesi ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak evdeki vatandaştan çalışanlara, bankalara, çiftçilere, esnaflara ve turizmcilere ekonomik anlamda alınan tedbirleri tek tek anlattı. Tüm dünya salgın ile mücadele eder ve ekonomik anlamda bir belirsizlik yaşanırken Türkiye'nin ekonomi ve finans piyasaları halkı büyük bir panik ve endişeye sürüklüyor. Bu durumun önüne geçebilmek için Berat Albayrak halkı rahatlatmak amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın aldığı tedbirleri paylaştı.

2000'lerin Başlarında Yaşanan Kriz Ortamı Yok

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin coronavirüs ortamında ekonomisinin panik havası yaratacak düzeyde olmadığını söylerken 2000'lerin başlarında yaşanan kriz ortamının günümüzde olmadığını belirtti. Faiz oranları Merkez Bankası tarafından düşürüldü ve ilerleyen günlerde Berat Albayrak çalışanların işini kaybetmemesi konusunda gereken çalışmaları yapacaklarını belirtti. Ayrıca işverenlere seslenen Hazine ve Maliye Bakanı çalışanların işten çıkmaması ya da ücretsiz izne ayrılmaması konusunda işverenleri kısa çalışma ödeneğine başvurması konusunda yönlendirdi. Berat Albayrak kişisel Twitter hesabında küresel ekonomide yaşanan gelişmeleri ve Türkiye'nin coronavirüs ile mücadelesinde ortaya koyduğu ekonomik mücadeleyi anbean paylaşıyor. Vatandaşlar ilerleyen günlerde Türkiye'de büyük bir ekonomik kriz olabileceğinden endişeli.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü