İş kuracaklara Vakıf bank Kredi Veriyor

Ekonomi 21.12.2019, 12:20 Abdurrahim KARABAYIR
İş kuracaklara Vakıf bank Kredi Veriyor

İş kurmak isteyen vatandaşlar için Vakıfbank kredi imkanı sağlıyor. İş kurmak isteyen ve kredi ihtiyacı olan vatandaşlar bankalar tarafından birçok kredi kampanyasında yararlanıyor. Vakıfbank bu kampanyalı bankalar arasında yer aldı. Buna göre vatandaşlar iş yeri açmak için kredi alabilecekler.

Vakıfbank’tan  60 Ay Vade İmkanı ile 50 Bin TL Kredi İmkanı

Vakıfbank yüzde 1.25 faiz oranı ile işyeri kredisi vermeye başladı. Buna göre işyeri açmak isteyen ve maddi hazırlığı olmayan vatandaşlara 50 bin TL'ye kadar kredi desteği sağlanacak. 50 Bin TL'ye kadar kredi almak isteyen vatandaşlar için en fazla 60 ay vade seçeneği bulunuyor.

50 Bin TL'ye kadar destek sağlayan banka, kredi miktarının yüzde 0.5 oranında, tahsis ücretini alıyor. Yani bu hesaba göre, 40 Bin TL kredi çekmek isteyen vatandaşın kredi tahsis ücreti 200 TL olacak. Bu  ücretin yanında ekstra ekspertiz ücreti de alınıyor. Vakıfbank kredi desteğinde, 950 TL değerinde ekspertiz ücreti alıyor. Son ekstra ücret ise, sigorta masrafı.

Vakıfbank kredi imkanı sağladığında 1 yıllık Hayat Sigortası zorunluluğu getiriyor. Buna göre Hayat Sigortası prim ücreti, 30 yaşında bir kişi için 314,83 kuruş olarak hesaplanıyor. Bu miktar kişinin yaş, kredi miktarı, vade sayısına göre değişiklik gösterir. Bu hesaba göre 40 bin TL işyeri kredisi alan bir kişi ekstra 1464,83 TL ücret ödeyecektir.

Yorumlar (0)
28°
açık
Günün Karikatürü Tümü