İstanbulda finans alanında bir hikaye yaratmak istiyoruz!!

Finans alanında bir hikâye yaratmak isteyen Dr. Serkan Yüksel istediklerini belirterek finansal teknoloji çok yeni bir kavram açıklamasında bulunarak ve bu konuda oldukça avantajlı olduğumuzu düşünüyorum açıklamasında bulundu.

Ekonomi 20.11.2019, 15:50 20.11.2019, 16:13 Muharrem KARAKUŞ
İstanbulda finans alanında bir hikaye yaratmak istiyoruz!!

Finans alanında bir hikâye yaratmak isteyen Dr. Serkan Yüksel istediklerini belirterek finansal teknoloji çok yeni bir kavram açıklamasında bulunarak ve bu konuda oldukça avantajlı olduğumuzu düşünüyorum açıklamasında bulundu. G20 ülkeleri arasında 17. Sırada olduğumuzu belirterek Türkiye’nin dinamik bir iş ortamı olduğuna değindi. Bunların yanı sıra Türkiye’nin yeniliklere açık ve çabuk adapte olduğunu söyleyebilirim açıklamasında bulundu.

İstanbul’da gerçekleştirmek istedikleri Finans Merkezi’ni oluşturmak için yola koyulduklarını ve bu projenin 2022 yılında tamamı ile bitirmeyi hedeflediklerini belirten Dr. Serkan Yüksel İstanbul’un rekabet gücünün olduğunu ve değerlerinin çok fazla bulunduğunu dile getirdi. Dr. Serkan Yüksel İstanbul’da gerçekleştirmeyi düşündüğü İstanbul Finans Merkezi ile ilgili bölgedeki sorumlu kişilerinde fikirlerini aldığını söyleyerek, bu alanda çalıştaylar ile toplantıların düzenlendiğini açıkladı.

2009 yılında bu proje için yola çıktığını belirten Dr. Serkan Yüksel hedefleri için yeni ufukların açılması gerektiğini söyledi. Finansal teknolojinin çok yeni bir kavram olduğunu belirten Dr. Serkan Yüksel bu konuda çok avantalı olduğumuzu düşünüyorum dedi. Dr. Serkan Yüksel Türkiye nüfusunun yüzde 80’inin 35 yaş altında olduğunu açıklayarak yeni teknolojilere daha çabuk adapte olabileceklerini ve bu konuda oldukça avantajlı olduğumuzu belirtti ve daha iyi bir teknoloji kullanımı istediğini dile getirdi. Bunların yanı sıra Dr. Yüksel Fintech çalışmalarına da başlayacaklarını belirtti. İslami finans denilince akıllara sadece İslam ülkeleri gelmemeli ve terminlojide değişmeli açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Karikatürü Tümü