Katar Bankacılık Ve Emlakta Yatırım Yapacak

Katar Finans Merkezi Başkanı Yousuf Al-Jaida Türkiye’de yapılacak yatırımların öncelikli olarak bankacılık ve emlak sektörü üzerine olacağını belirtti.

Ekonomi 24.12.2019, 17:27 Fatih OĞUR
Katar Bankacılık Ve Emlakta Yatırım Yapacak

Katar Finans Merkezi Başkanı, Türkiye’ye 7 milyar dolarlık yatırım yapılacağının da altını çizdi. Al-Jaida Katar’ın 2018 yılı için Türkiye’deki en büyük yabancı yatırımcı olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki politik ilişkilerin de bu durumu olumlu etkilediğini söyledi.

Türkiye’nin çok büyük ve çok önemli bir pazar olduğunun da altını çizdi. Yabancı yatırımcılar için daha fazla farkındalık olması gerektiğini de söyleyen Al-Jaida, Türk pazarının çok çekici olduğunu ve yatırımcıların Türkiye’de çok rahat hissettiğini ifade etti.

İslami Finansa Da Değindi

Katar Finans Merkezi Başkanı Yousuf Al-Jaida Katar için Afrika ve Ortadoğu, Türkiye için Avrupa ve Malezya için de Asya’nın kapı görevi gördüğünü belirterek bu üç ülkenin kilit nokta olduğunu ve İslami finans için önemli bir coğrafi konuma sahip olduklarını da ifade etti. Al- Jaida İslami finansın günümüz rakamı ile 2,4 trilyon dolara ulaştığının ve büyümenin devam ettiğinin de bilgisini vererek, önümüzdeki 10 yılda bankacılık ve emlak sektöründe nasıl ilerleneceğinin belirlenmesinin de öneminden bahsetti. Al-Jaida, İslami finansın yakın gelecekte küresel rol model alınabileceğini de söyledi.

 

İstanbul Finans Merkezi

İstanbul Finans Merkezi projesinden de bahseden Al-Jaida Türkiye’nin rolünün büyük olduğunu ve bu pojenin geleceğinden de umutlu olduğunu ifade etti.

 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü