Raporlara Göre Batı Avrupa'da İflaslar Artacak

Küresel olarak yaşanan ekonomik kriz nedeni ile birçok şirket iflas bayraklarını astı bile fakat bu durumun daha da ilerleyeceği ve durumun daha da kötü olacağı yayınlanan raporlarda ortaya çıkıyor.

Raporlara Göre Batı Avrupa'da İflaslar Artacak

2019 yılında, Avrupa’da Amerika’da ve Asya’da birçok şirket iflas bayrağını çekti. Bu durum her ne kadar diğer ülkelere oranla az gibi dursa da ülkemizde de oldukça şirket iflas anlaşması ilan ederek 2019 yılını tamamladı. Türkiye bu anlamda geçen yıl iflas anlaşması serisini yaptı ve bu duyurular hemen hemen her ay karşımıza çıktı. Global İflas Raporu hazırlandı ve rapor, dünya üzerinde ekonominin daha da kötüleşeceğine işaret ediyor.

Batı Avrupa Önde

Geçtiğimiz yıl, oldukça köklü olan şirketlerin dahi iflas haberleri ile oldukça şaşırdık. Bu durumun, yine bu yıl yani yılında da yaşanması bekleniyor. Geçen yıl yaşanan iflas verilerine bakıldığında durumun önemi daha çok ortaya çıkıyor. Geçen yıl yani 2019 yılında, Kuzey Amerika’da 51 şirket iflas etti, Asya’da 64 şirket iflas etti ve son olarak da Batı Avrupa’da iflas eden şirket sayısı ise 104 olarak hesaplandı. Yaşanan bu iflasların, küresel açıdan ekonomik belirsizlik nedenlerinden dolayı yaşandığı bilinirken, bu durumun 2020 yılı içinde daha da çok yaşanması bekleniyor. Uzmanlar, bu konu ile ilgili olarak, şirketlerin iflas bayrağını çekmemesi için bu süreç içinde olabildikleri kadar dikkatli olmaları yönünde uyarıyor.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü