Son Dakika Altın Fiyatları

Geçtiğimiz günlerde artış yaşanan altın fiyatlarında yeni gün itibarıyla tekrar zirve yaşandı. Gram altın 317.09 liraya satılırken çeyrek altının fiyatı ise 520 liradan alıcı buldu.

Ekonomi 21.02.2020, 11:34 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Son Dakika Altın Fiyatları

Son zamanlarda piyasa hareketliliğinden oldukça etkilenen altın fiyatları günü büyük bir yükselişle kapattı. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre gram altın gün içerisinde 317,09 liraya ulaşırken çeyrek altın ise 520 liraya kadar çıktı. Geçtiğimiz günlerde altın fiyatlarında yaşanan yükseliş bugün itibarıyla adeta pik yaptı. Ekonomi uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda ilerleyen günlerde altın fiyatlarındaki bu ani yükselişin devam edeceği yönünde. İvmenin hızlı bir seyir göstermesi yastık altında bulunan altınların çıkarılabileceği konusunu akıllara getiriyor.

Gram Altında Ani Yükseliş

Bugün içerisinde hızlı bir yükseliş yaşayarak 520 liraya kadar çıkan gram altın fiyatları uzmanlar tarafından son derece şaşırtıcı bir şekilde karşılandı. Özel Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk’ün yaptığı açıklamalara göre altın fiyatlarının bu kadar yükselmesinin 2 nedeni bulunuyor. Bu nedenlerden ilki ons altın fiyatlarının ani bir şekilde artması. İkincisi ise dolar kurunun yükselmesi. Öte yandan altın fiyatlarındaki yükselişe yönelik yapılan açıklamalarda ilerleyen dönemlerde de bu ivmenin devam edeceği söyleniyor. Yapılacak herhangi bir geri çekilim hareketi altın alım fırsatına imkan tanıyabilir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uzmanların söylediği açıklamalarda yer alan ‘Altın fiyatlarında eşik değer geçilirse 330 liradan alım yapılabilir.’ sözleri geniş yankı buldu.

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Karikatürü Tümü