Ekonomi

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması

İstanbul Sanayi Odası'nın 2018 araştırma sonuçlarına göre, TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 79 milyar lirayla Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu oldu

 İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018 Araştırması”na göre, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), üretimden satışlarda 79 milyar lirayla Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu oldu.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, düzenlediği basın toplantısında, İSO’nun ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sonuçlarını açıkladı.

TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 79 milyar lira 42 milyon lirayla listede ilk sırayı alırken, Ford 31 milyar 63 milyon lirayla ikinci, Toyota ise 23 milyar 608 milyon lirayla üçüncü oldu.

Listede Toyota’yı sırasıyla Oyak-Renault, Tofaş, Arçelik, İskenderun Demir ve Çelik, Ereğli Demir ve Çelik, İçdaş Çelik ve Hyundai Assan takip etti.

Bu haberimize göz atınız:  QNB Finansbank'a Stevie'den 4 Ödül
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Tüpraş lider olmayacakta kim olacak siyah altin isleyen bir şirket ve tekel olarak dunyaya yayılmış bence birinci olmasi cok normal Allah yürü ya kulum demis onlarda fırsatı iyi değerlendirmiş ama 2 ve 3 sıradaki firmalarda ele avuca sığmayan firmalar.olarak goze.çarpıyor.Bu sonuçlar 2018 yilina ait 2019 yili 2. çeyreği de sona erdi acaba sıralama değişmiş mi dır.bence degisen birsey olmamıştır belki 2 siraya enerjisi gelmis olabilir onunda ilk çeyrekte ki net kari cok buyuk rekor getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün