Vatandaş Dolar Birikimlerini Eritti

Merkez bankası, her hafta bitiminde açıklamış olduğu oranlar içerisinde vatandaşta bulunan yabancı para oranları da açıklanmaktadır.

Ekonomi 07.01.2020, 15:37 07.01.2020, 15:50 Muhammed Selman Selçuk
Vatandaş Dolar Birikimlerini Eritti

Yapılan bu açıklamalar ışığında, he hafta vatandaşta bulunan dolar, Euro ve diğer para oranları belirlenmektedir. Her hafta yapılan açıklamalarda, vatandaşta bulunan dolar artış oranları yüksek iken, geçtiğimiz hafta yapılan oranlarda düşüş gösterdi. Bu yaşanan düşüş ise dikkat çekti. Düşüş yaşanan oranın sadece dolar olduğu ve diğer para oranlarında dengeli olan oranların devam ettiği açıklandı. Merkez bankası tarafından yapılan açılama oranlarını haberimizin devamında görebilirsiniz.

Dolar Birikimi 128 Milyon Dolar Düşüşte

Merkez bankası tarafından haftalık olarak açıklanan oranlara göre bu haftaya yansıyan, vatandaşın dolar alımı 128 milyon dolar oranında düşüş sağladı. Yapılan açıklamaya göre ise bir önceki haftanın oranı ise daha düşük olarak dikkat çekti, bir önce yaşanan düşüş, 252 milyon dolar azaldı ve bu oldukça dikkat çekmişti.

Yastık Altındaki Dövizler Bozduruluyor

Vatandaşlar, para birikimi sağlayabilmek ve paralarını değerlendirebilmek için paralarını dolara, Euro’ya çevirerek birikim yapıyor. Fakat geçtiğimiz haftada yansıyan oranlara bakıldığında, dolar oranlarında ciddi düşüş yaşandığı ortaya çıktı. Bankalarda bulunan mevduat hesaplarında yapılan incelemeye göre ise aynı gerileme orada da göze çarptı. Mevduat hesaplarında bulunan yabancı para oranları 224 milyar 112 milyon dolara düşüş sağladı. Yaşanan bu gerilemenin sebebi hakkında henüz bir açılama yapılmadı.

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
Günün Karikatürü Tümü