Ziraat Bankasından 60 Ay Vade İle Arsa Kredisi

Arsa almak isteyenler için Ziraat Bankası destek kredisi veriyor. Ziraat bankası kredi ile arsa almak isteyen vatandaşlar için 60 ay vade ile kredi imkanı sağlıyor.

Ekonomi 16.12.2019, 20:10 Abdurrahim KARABAYIR
Ziraat Bankasından 60 Ay Vade İle Arsa Kredisi

Türkiye'nin herhangi bir ilçe veya ilinden arsa almak isteyen vatandaşlar Ziraat bankasından kredi alabilecek. Arsa kredisi alabilmek için en önemli üç nokta; vade olanakları, arsa kredisi için sunulan evde imkanı ve ödemenin hangi faiz oranı ile alınacağı. Ziraat bankası kredi faiz oranı ve vade imkanları hakkında bilgi verdi.

Ziraat Bankası Yüzde 50 Arsa Kredisi!

Arsa kredisi için başvuruda bulunacak kişilere banka yüzde 50'si kadarını kredi olarak veriyor. Örneğin 100 bin tutarındaki bir arsa için Ziraat bankası 50 bin kredi kolaylığı veriyor. Ödemesi kolaylıkla yapılsın isteyen vatandaşlara ise 60 aya kadar yani 5 yıl süre ile vade olanağı sunuyor. Böylelikle çok ucuz bir miktar ile ödeme yapılıyor.

Ziraat Bankası kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşın alacağı arsa belediye sınırları içerisinde ve imarlı olması şartı bulunuyor. Ayrıca banka kredi için bu arsa için ipotek uyguluyor. Arsa kredisi için ayrıca Hayat Sigortası yapılıyor. Arsa için belli bir faiz oranı belirtilmeyen Ziraat Bankasında arsa kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar şubelere gidip bilgi alabiliyor. Ziraat Bankası kişinin alacağı arsanın ancak %50 miktarı kadarının kredisini veriyor.

Yorumlar (0)
30°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü