Ak Parti Yasa Tasarısına Hazırlanıyor

Emlak sektörü ile ilgili yasal değişiklikler yapılacaktı.

Emlak Hukuku 15.01.2020, 11:04 Fatih OĞUR
Ak Parti Yasa Tasarısına Hazırlanıyor

Bu konuyla ilgili Ak Parti, yeni kanunlar için tekliflerde bulundu. Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, önerilen yasaların kat serbestliği ve kaçak yapılar hakkında bir çözüm olabileceğini açıkladı. Bu önerileri inceleyen İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa ise yasa önerilerinin emlak sektörünün gelişimi için bir fırsat olabileceğini söyledi.

Dikey ve yatay mimari alanındaki tartışmalar, Ak Parti tarafından bir çalışma konusu haline geldi. Ak Parti bu konuda yasa teklifi girişiminde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu teklife destek verdi.

Yasa Teklifinin Emlak Sektörüne Fayda Sağlaması Bekleniyor

Emlak sektörü için yasa tasarımına hazırlanan Ak Parti, yasa teklifi ile dikkat çekti. Nizameddin Aşa’da bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkede birçok kaçak yapı bulunduğunu ve bu yapılar hakkında bir an önce çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Bu çalışmalara, Ak Parti’nin yasal teklifi de eklendi. Bu yasanın kaçak yapılarının belirlenmesi ve tespit edilmesinde fayda sağlayacağını söyledi.

Aşa, emlak sektörünün vatandaşı birçok konuda suiistimal ettiğinin altını çizdi. Ev alma konularında dolandırıcılığın arttığını belirtti. Bu yeni yasanın vatandaşın mülkiyet haklarını korumak için bir fırsat olduğunu açıkladı.

Ak Parti’nin yeni yasa teklifinin kabulü hakkında ise bir açıklama yapılmadı. Ancak teklifin kabul edilmesi ve bu yasa sayesinde emlak sektörünün düzene girmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü