Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı Tamamlandı

Bu yıl ikincisi düzenlenmiş olan gayrimenkul geliştirme ve yönetimi konferansı tamamlandı. Kongreye İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi ev sahipliği yaptı.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı Tamamlandı

30 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenen kongreye yoğun katılım vardı. Kongreye yurt içinden ve yurt dışından birçok genel müdürün yanında, akademisyenler, gayrimenkul danışmanları, üst düzey şirket yöneticileri ve öğrenciler katılım gösterdi.

Konferansta Öne Çıkan Başlıklar

2020 Gayrimenkul ve Yönetimi konferansında öne çıkan bazı başlıklar vardı. Bu başlıklar arasında özellikle kentsel dönüşüm hukuku ve kentsel dönüşüm projeleri dikkat çekiyordu. Bunun dışında, kentsel koruma, alan koruma politikaları, konut ekonomisi gibi başlıklar ile gayrimenkul geliştirme süreçleri, gayrimenkul ve inşaat sektöründe kayıt dışıcılık gibi çarpıcı konular da yer aldı.

Yeşil bina sertifikaları, kamulaştırma, kurumsal sosyal sorumluluk, kentlerdeki sanayi sitelerinin dönüşümü, kırsal dönüşüm politikaları gibi emlak hukukunu ilgilendiren güncel konular da kongre süresince tartışılan konular arasındaydı.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansının Üçüncüsü Ne Zaman?

Emlak hukuku konusunda önemli isimlerin yer aldığı konferansın yoğun ilgi görmesi nedeniyle üçüncüsünün ne zaman düzenleneceği merak konusu oldu. Konferansın kapanış konuşmasını yapan İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş’in de belirttiği gibi, konferansın üçüncüsü Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirilecek. Fakültenin Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenen bu konferansın devamlı yapılarak gelenekselleştirilmesi hedefleniyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü