Mesut GÜLEROĞLU, Emlak Hukuku Konusunda Önerilerde Bulundu

İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, emlak sektöründe birçok gelişmenin öncüsü olmuştu. Bu gelişmelerin başında ise şüphesiz emlakçılar odasını kuran ilk kişi olmasıdır. Bu yüzden emlak konusundaki önerileri büyük önem taşıyor.

Emlak Hukuku 13.01.2020, 20:35 Muharrem KARAKUŞ
Mesut GÜLEROĞLU, Emlak Hukuku Konusunda Önerilerde Bulundu

Güleroğlu, uzun zaman sonra Yeni Asır gazetesine röportaj verdi. Röportajında emlak sektöründeki korsancılığa ve yeni projelere değindi. Gençlere tavsiye vermeyi de unutmadı.

Röportaj sırasında Güleroğlu, İzmir Emlakçılar Odası’nı nasıl kurduğundan ve sonraki gelişmelerden bahsetti. 1999 yılında kurulan İzmir Emlakçılar Odası’nın yasal standartlara uygun geliştiğinin ve birçok yönetmeliğin bu yasalara göre belirlendiğini açıkladı. 2018 yılında çıkan taşınmaz ticareti yönetmeliği ile ilgili de bilgiler verdi. Ayrıca emlak yönetmeliği bölümünün 2 yıldan 4 yıla çıkmasın için çalışmalar yaptığını ve pes etmeyeceğini belirtti.

Güleroğlu, Gayrimenkul Yatırımını Öneriyor

Ülke genelinde inşaat sektörü sıkıntı yaşasa da İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, yatırım konusunda en iyi sektörün gayrimenkul olduğunun altını çizdi. Ülkede inşaat projeleri yavaşlasa da emlak sektörünün hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Güleroğlu’nun açıklamalarına göre İzmir Emlakçılar Odası’nda 6.000’e yakın emlakçının kaydı bulunuyor. Ekonomik krizlerden dolayı halkın ev alamadığını ve buna çare bulmayı amaçladıklarını belirtti. Bunun için ev alımlarında birçok kampanyaların bulunduğunu, özellikle faiz oranlarının düşürüldüğünü açıkladı.

Güleroğlu, eğitim konusunda gerekli düzenlemeler yapılırsa inşaat sektörünün yeniden canlanacağının altını çizdi.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü