Site Sakinleri Yüksek Aidat’dan Dolayı Şikayetçi

Türkiye genelinde yapılan araştırmaya göre site sakinlerinin metrekare başına ödediği en yüksek aidat miktarı, İstanbul Beşiktaş ilçesinde.

Site Sakinleri Yüksek Aidat’dan Dolayı Şikayetçi

Yaşamını sitede sürdürenlerin yakındığı en büyük problem olan aidat miktarları geçtiğimiz yıllara göre oldukça zamlandı. 1269 konutun araştırma kapsamında yer aldığı araştırma sonucuna göre metrekare başına en yüksek aidatın 29 lira ile İstanbul Beşiktaş ilçesinde ödendiği belirtildi. İstanbul'u takip eden Ankara ise metrekare başına 17 lira aidat ödeyerek ikinci sırada. İzmir ilinde de 8.6 lira olarak hesaplandı. Vatandaşların güvenlikli ve geniş sosyal imkanlara sahip olan sitelerde oturma hayali aidatlar sebebiyle suya düşecek gibi görünüyor. Birçok vatandaş ev alırken ya da kiralama yaparken sitelerin aidat miktarına dikkat ediyor. Gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN, geçtiğimiz yılda markalı konut projeleri aidat değerleri analizi ile önemli bir konuya parmak bastı. Büyük şehirlerde yaşayan insanların sitelerde metrekare başına ödediği aidat miktarları adeta dudak uçuklattı.

İlk Sırada İstanbul Beşiktaş Var

Yapılan araştırmada metrekare başına ödenen en yüksek aidat miktarı 29 lira ile İstanbul Beşiktaş ilçesi olmuştur. Veri analiz raporuna göre İstanbul Beşiktaş'ta yaşayan insanlar 100 metrekarelik bir daireye 2.900 lira aidat ödemektedir. Bu durum Ankara Çankaya ilçesinde 1.700 lira, İzmir Bayraklı ilçesinde ise 860 lira olarak belirlenmiştir. İstanbul'da yüksek sosyetenin yaşadığı Şişli ilçesinde ise markalı konut projelerinin yer almasına rağmen metrekare başına düşen ortalama aidat miktarı 11.9 liradır.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü