Türkiye Emlak Katılım Bankası’ndan Engelli Vatandaşlara Destek

Türkiye Emlak Katılım Bankası, geçtiğimiz günlerde 2020 faiz oranlarını açıklamış ve bu yüzden çok konuşulmuştu.

Emlak Hukuku 24.01.2020, 12:19 Fatih OĞUR
Türkiye Emlak Katılım Bankası’ndan Engelli Vatandaşlara Destek

Şimdi ise personel alımı ile dikkat çekiyor. Türkiye Emlak Katılım Bankası, engelli personel alacak. 2020 yılına Türkiye Emlak Katılım Bankası, oldukça iddialı başladı. Önce faiz oranlarını düşürdü ve ardından engelli personel alımı yapacağını açıkladı. Bundan sonra da birçok açıklamasıyla gündem olacağı düşünülüyor. 

Türkiye Emlak Katılım Bankası, İŞKUR üzerinden engelli personel alacak. Başvurular şartları, İŞKUR bünyesinde açıklandı. Başvuru yapacak kişilerin en az ön lisans mezunu olması şartı ve minimum 2 yıl deneyim istenmesi dikkat çekti.

Başvuruların başladığı ise Resmi Gazete’de ilanıyla bildirildi.

Başvuru Yapacaklar İçin Şartlar Açıklandı

Türkiye Emlak Katılım Bankası, engelli personel alımıyla ilgili şartlarını ve istedikleri belgeleri belirtti. Şartları ise genel ve özel olarak ayırdı. Genel şartların başında T.C. vatandaşı olmak geliyor. 20-40 yaş aralığı, medeni hakların kullanımı, askerlik görevi, kamu hakları mahrumiyeti, adli ceza ve eğitim de şartları arasında bulunuyor. Ayrıca engelinde %40 üzerinde olması gerekiyor.

Başvurusu sırasında da engel durum belgesi, engel yüzdeliğini gösteren ön yazı ve özgeçmiş isteniyor. Özgeçmişin detaylı olmasına dikkat ediliyor. Ayrıca Microsoft Office programlarını bilmekte büyük avantaj sağlıyor.

Başvuru yapacak vatandaşların en kısa sürede İŞKUR şubelerine istenilen belgelerle gidip başvuru yapmaları gerekiyor.

Yorumlar (0)
17°
açık
Günün Karikatürü Tümü