2020 Yılında Gayrimenkul Piyasası Canlanacak

Çeşitli kurumların bir araya gelmesi ile hazırlanan Avrupa Araştırma Raporu’nda tüm dünyada 2020 yılı için gayrimenkul piyasasının oldukça canlı geçeceği bildirildi.

Emlak Konut 15.02.2020, 21:01 Muharrem KARAKUŞ
2020 Yılında Gayrimenkul Piyasası Canlanacak

Dünya genelinde politik belirsizlikler ve gün geçtikçe artan inşaat maliyetlerine rağmen 2020 yılı içerisinde Avrupa’da ve tüm dünyada gayrimenkul piyasası oldukça aktif seyir gösterecek. Avrupa Araştırma Raporu’na göre birçok Avrupa ülkesinde mevcut olan düşük faiz oranları ve tahvil getirileri gayrimenkul alanında yatırımcılar için cazibe merkezi olmaya devam edecek. Burada önemli olan konut ve otellere yatırım yapmanın sağlam bir strateji olduğunu kavrayabilmek.

Sonuçlar Orantılı Gibi Görünüyor

Avrupa Araştırma Raporu’nu inceleyen Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Ali Yüksel raporu ele aldığında özellikle konut sektöründe bir dengelenme beklediklerini ve bu alanda yatırımların daha çok artacağını söyledi. Aynı durum sadece Avrupa için değil tüm dünya için geçerli. Türkiye'de de ilerleyen zamanlarda geçerli faiz düzenlemelerinin olacağını ve buna bağlı olarak da konut satışlarında gözle görülebilir bir artış sağlanacağını belirtti. Yeni düzenleme ile konut yatırımlarının  ve dengeleme çalışmalarının orantılı olacağını açıkladı. Yapılan açıklamada sadece gayrimenkulde gelişen trendlere değil 2020 yılında gayrimenkul alanında beklentilere de önemli derecede yer verildi. Belli başlı gayrimenkul pazarları ve buralara yapılan yatırımlar hakkında bilgiler kamuoyu ile detaylı bir şekilde paylaşıldı.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü