Emlak Konut Galatasaray İle Anlaşmayı Bozdu

Galatasaray, 2016 senesinde Emlak Konut ile elindeki arsaların değerlendirilmesi için Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı anlaşması yapmıştı.

Emlak Konut 05.12.2019, 11:19 Fatih OĞUR
Emlak Konut Galatasaray İle Anlaşmayı Bozdu

Galatasaray’a ait olan 2 arsa üzerinden yapılan bu anlaşma ile takım Kulübü oldukça büyük bir gelir edecekti. Fakat işler tam da öyle gitmedi. Çünkü Emlak Konutun yapmış olduğu açıklamalara göre Galatasaray üzerine düşen miktarları ödemedi. Ve bu nedenle Emlak Konuta tam olarak 350 milyon lira borçlanmış oldu. Ve hala Galatasaray tarafında bir ödeme alamayan ve projenin devam etmesine yönelik Galatasaray’dan adım göremeyen Emlak Konut, yapış oldukları Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anlaşmasını bozmak zorunda kaldı.

Galatasaray’ın Arsaları Değeri Altında Gidecek

Emlak Konut Tarafından bozulan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı nedeni ile Galatasaray, Emlak konuta 350 milyon lira borçlandı. Ve bu nedenler, Galatasaray’a ait olan arsalar Emlak Konutta alacak. Galatasaray’a ait olan Riva ve Florya’da bulunan arsalar şu an hali hazırda Emlak konut üzerine kayıtlı durumda.

Fakat olurda Galatasaray borcunu ödeyebilirse, arsalarını geri alabilecek. Daha önce yapılan açıklamalara göre ise Galatasaray’ın elinden kaçırmak üzere olduğu bu arsaların değer fiyatı 508 milyon lira olarak açıklanmıştı.  Fakat eğer Galatasaray, 350 milyon liralık borcunu ödeyemez olursa, 508 milyon lira değerinde olan bu arsaları borcu karşılığında kaybedecek. Bu da normalde, sahip olan değerin çok fazla altında arsaları kaybetmesine neden olacak.

Yorumlar (0)
15°
açık
Günün Karikatürü Tümü