Emlak Konut GYO Borçlarını Kapatıyor

Tüm Türkiye çapında başarılı projelere imza atan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 560 milyon liralık kredi borcunun büyük bir bölümünü kapatarak Kamu Aydınlatma Platformu'na açıklama yaptı.

Emlak Konut GYO Borçlarını Kapatıyor

Geçtiğimiz aylarda Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada şirketin bankalarından yaklaşık 560 milyon lira kredi kullandığını ve bunun da 198 milyon liralık büyük bir kısmını kapattığını açıkladı. Türkiye çapındaki çeşitli illerde başarılı projelere imza atan kuruluş, yurt içinde yaklaşık 2 milyar liraya kadar gayrimenkul ihraç kararı aldı. Yurt içinde gerçekleştirilen bu gayrimenkul ihracat için Halk Yatırım Menkul Değerler yetkilendirildi. Ülkemizde önemli yatırımlar yapan ve çeşitli illerde başarılı projeler gerçekleştiren Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı borçlarının yaklaşık dörtte birlik kısmını kapatarak yoluna devam etme kararı aldı.

Halk Yatırım Menkul Değerler Yetkilendirildi

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yurt içine 2 milyar liraya kadar bir menkul kıymet ihracı gerçekleştirmişti. Bu ilaçlar için yetkilendirilen kuruluş ise Halk Yatırım Menkul Değerler oldu. Emlak Konut’un şimdiye kadar tüm Türkiye çapında gerçekleştirdiği projelerde yaklaşık şirketin bankaları dahil olmak üzere diğer bankalardan 560 milyon liralık kredi kullandığı ve daha önce kullanmış olduğu rotatif kredilerin 198 milyon liralık bölümünün ödendiği kamuoyu ile paylaşıldı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamalara göre şirket 2019 yılının Mart ayında borcunun geri kalan kısmının ödenmesi için plan oluşturdu.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü