Emlak Konut GYO Coronavirüs Nedeniyle Taksitleri Erteledi

Tüm Türkiye'de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile önemli çalışmalar gerçekleştiren Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ülke genelinde bir salgın haline gelen coronavirüs hastalığı nedeniyle taksitleri erteledi.

Emlak Konut GYO Coronavirüs Nedeniyle Taksitleri Erteledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ülke çapında coronavirüs tedbirleri kapsamında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın aldığı kararları açıkladı. TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alan yurttaşlarımızın bu sene içerisindeki Nisan ve Mayıs aylarında ödemesi gereken taksitlerinin ertelendiğini kamuoyu ile paylaştı. Murat Kurum şahsi Twitter hesabından vatandaşların mağdur olmamaları için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını açıkladı. Türkiye'nin Coronavirüsü ile mücadele ettiği bu dönemde vatandaşın ve birçok esnafın Emlak Konut ve TOKİ'den aldığı dairelerin taksitlerini ekonomik sıkıntılar ve salgının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla Nisan ve Mayıs ayları için ertelendiğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ertelenen 2 taksitin 2020 yılının Temmuz Aralık ayları içerisinde ödenecek olan taksitlere paylaştırılarak tahsil edileceğini kamuoyu ile paylaştı.

Taksitler Faizsiz Olarak Ertelendi

Dar gelirli vatandaşın konut sahibi olmasını sağlayan TOKİ ve Emlak Konut GYO projeleri kapsamında vatandaşların Nisan ve Mayıs aylarında ödeyeceği taksitler faizsiz olarak ertelendi. Yapılan yeni düzenleme ile hak sahiplerinin 2020 yılının Haziran ve Aralık ayları boyunca ertelenen taksitlerini ilave olmaksızın geri ödeyeceği bilgisine ulaşıldı. Ekonomik anlamda zor dönemler yaşayan vatandaşın taksit ödemelerini kolaylaştıracaklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 230.000 konut ve işyeri ile 486 adet arsanın geri ödemeleri bankalara yatırılmaya devam edecek.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü