Emlak Konut GYO Esenler Projesini Tamamladı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Esenler'de başlattığı bir projesini geçtiğimiz aylarda başarılı bir şekilde tamamladı.

Emlak Konut 18.02.2020, 21:56 Abdurrahim KARABAYIR
Emlak Konut GYO Esenler Projesini Tamamladı

İstanbul'un birçok semtinde başarılı projelere imza atan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Esenler’de başlattı bir projeyi geçtiğimiz aylarda tamamladı. Proje kapsamında yapılan binalar ve sosyal alanlar kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. İstanbul Esenler ilçesinde Havaalanı Mahallesi ve çevresinde bulunan yaklaşık 56.841 metrekarelik alanda kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekleştiren Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında bu çalışmalarına başlamıştı. Esenler Belediyesi ile hak sahipleri arasında yapılan anlaşma neticesinde Emlak Konut ile anlaşılmış ve proje hak sahipleri ve finans kısmi olarak ikiye ayrılmıştı.

Esenler'e 1403 Konut

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Esenler'de başladığı bir projeyi geçtiğimiz aylarda %100 oranında tamamlandı. Kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleşen çalışmalarda hak sahiplerine toplamda 1403 adet konut teslim edildi. Bunun yanında 55 adet ticari ünite de satışa sunuldu. Projenin hak sahipliği ve finansman kısımları ikiye ayrıldığı için çalışmalar hızlı bir şekilde ilerledi. Hak sahiplerine ayrılan kısımda daha çok komşuluk ilişkileri sürdürülmesi amaçlanırken ticari aksta ise mahalle yaşam şeklinin sürdürülmesi amaçlandı. Bu sayede Esenler sakinlerinin daha rahat ve kaliteli bir yaşama kavuşmaları sağlandı. İnsanlar gündelik ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılıyor ve sosyal imkanlarla birçok ihtiyaçlarına çözüm üretebiliyor.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü