Emlak Konut GYO’nun 4 Arsasına 167 Milyonluk Teklif Geldi

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen ihaleye göre Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın sahip olduğu ve ortalama sunulan teklifinin 167 milyon olduğu 4 adet bağımsız bölümün satışı merak konusu.

Emlak Konut 12.02.2020, 20:55 Fatih OĞUR
Emlak Konut GYO’nun 4 Arsasına 167 Milyonluk Teklif Geldi

2019 yılı içerisinde gerçekleşen bir ihaleye göre Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın sahip olduğu 4 adet arsa için dudak uçuklatacak bir teklif sunuldu. İhaleye katılan şirketler 4 adet bağımsız bölüm için toplamda 167 milyon 072 bin 600 liranın üzerinde rakamlar söyledi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yetkilileri ise ihale sonucunda KDV dahil teklif edilen rakamın 167.072.600 TL'nin üzerinde olduğunu kamuoyu ile paylaştı. Yıllardır Türkiye'de gayrimenkul piyasasında önemli yatırımlar yapan Emlak Konut GYO satışa sunduğu 4 adet bağımsız bölüm için düzenlenen ihalede oldukça büyük teklifler aldı. Piyasalarda şok etkisi yaratan rakamlar yetkililer tarafından değerlendirildi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yetkilileri tarafından kamuoyunu aydınlatmak amacıyla yapılan bir toplantıda şirketlerinin mülkiyetinde yer alan muhtelif taşınmazları açık artırmaya çıkarttıklarını söylediler. Açık artırma ihalesi 28 Mayıs 2019 tarihinde saat 11'de gerçekleşti.

Teklif Dudak Uçuklattı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 4 adet bağımsız alan için açık artırmaya sunduğu ihalede gelen teklifler gündem yarattı. 4 adet bağımsız bölüm için KDV dahil 167 milyon 72 bin 600 TL üzerinde gelen ihale teklifleri şirket yetkilileri tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyuruldu.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü