Emlak Konut İhalelerini Katlıyor

2019 yılının emlak yıldızı Emlak Konut GYO, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Emlak Konut 26.01.2020, 22:17 Abdurrahim KARABAYIR
Emlak Konut İhalelerini Katlıyor

Her geçen gün Emlak Konut cephesinde gelişmeler oluyor. Yatırımcılar, sadece Emlak Konut’un ihale ve projeleriyle ilgileniyor.

Emlak Konut GYO, uzun yıllar çalışmalarıyla tanınıyor. Ancak 2019 yılında yaptığı proje ve ihalelerle dikkat çekti. Ülke ekonomisinden dolayı emlak ve inşaat sektörü resmen battı. Bu çöküş, Emlak Konut GYO’yu durduramadı.

Emlak sektörü, halen kendini toplamış gözükmüyor. Ancak bunlar Emlak Konut GYO tarafından pek umursanmıyor. Emlak Konut, ihale ve projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Ocak ayında İstanbul İhalesi olmuştu. Bu ihaleden büyük bir kazanç sağlanmıştı. Şimdi ise sırada yeni bir ihale var.

Bu İhaleye 1 Milyar Harcandı

Emlak Konut GYO, son zamanlarda büyük yatırımlar yapmaya başladı. Aldığı risklerde de hep kazandı. Şimdi yine bir ihale başlıyor. İhale, tekrar İstanbul’da yapılacak. Ankara Saraçoğlu anahtar teslim modeli örnek alınacak.

İhale kapsamında Küçükçekmece Bizim Mahalle, Bakırköy Şevketiye ve Beşiktaş Ortaköy ihale ile Emlak Konut’tan çıkartılacak.

Emlak Konut GYO, geçtiğimiz günlerde 2020 yılının 5,1 milyar TL kazanç sağlamak olduğunu söylemişti. Bu ihaleyle yaklaşık 125 milyon TL kazanç sağlamayı planlıyor. Böylelikle ocak ayında hedefine yaklaşmış olacak.

Emlak Konut 2020’de birçok ihale ve projeye imza atacağını duyurmuştu. Diğer ihale ve projeler şimdiden sabırsızlıkla bekleniyor.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü