Emlak Konut’tan Gelir Paylaşım İşi İmzası

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)’nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamaya gözler çevrilmiş durumda. Projenin yakın takipçileri, attıkları her imzayı yakından izliyor ve merak ediyor. Son olarak Emlak Konutları şirketinin imzaladığı anlaşmanın detayları haberimizde…

Emlak Konut’tan Gelir Paylaşım İşi İmzası

Gelir Paylaşım İşi Anlaşması Kiminle İmzalandı?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yani kısaca EKGYO, Yüklenici Fuzul Yapı İnş. Paz. AŞ & Fuzul Gayrimenkul Yatırım AŞ İş Ortaklığı ile imzaları attı. İmzaladıkları sözleşme ise, İstanbul Başakşehir Kayabaşı 7. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’dir.

İki şirketin ortakları ve yatırımcıları tarafından ilgiyle karşılanan bu sözleşme, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yani KAP’ta duyuruldu.

Anlaşmanın Detayları

Merak edenler için işte imzalanan anlaşmanın detayları…

İhalesinin 2. oturumu 7 Kasım 2019 tarihinde yapılmış olan İstanbul Başakşehir Kayabaşı 7. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin sözleşmesi iki şirket arasında imzalanmıştır. Sözleşmenin imzalanma tarihi ise 7 Şubat 2020’dir.

Anlaşmayı izmalayan şirketler ise, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Yüklenici Fuzul Yapı İnş. Paz. AŞ & Fuzul Gayrimenkul Yatırım AŞ İş Ortaklığı’dır.

Emlak Konut GYO’nun KAP’a yaptığı açıklamanın detaylarında ise, ihalenin arsa satışı karşılığı satış toplam gelirinin 800 milyon TL olduğu bilgisinin yanında, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranının yüzde 32 olduğu bilgisi de verilmiştir. Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamaya göre asgari arsa satışı karşılığı şirket payı toplam gelirinin 256 milyon Türk Lirasıdır.

Yorumlar (0)
27°
açık
Günün Karikatürü Tümü