Emlak Konut’tan İptal Kararı

Emlak Konut GYO, Tual Arı projesini tanıtmıştı. Ancak son yapılan açıklamalara göre proje iptal edildi. Açıklamayı Emlak Konut yaptı. Dağ Mühendislik ise bu konu hakkında açıklama yapmadı. Projenin neden iptal edildiği ise kesin olarak bilinmiyor.

Emlak Konut 18.01.2020, 15:56 Fatih OĞUR
Emlak Konut’tan İptal Kararı

Proje 2018 yılında tanıtılmış ve inşaatına başlamadan büyük ilgi görmüştü. İlgiden dolayı Emlak Konut, projeyi hemen başlatma kararı almıştı. Proje için tam 30 milyon TL harcandığı söylenmişti. Ancak projenin üzerinden 2 yıl geçmeden tasfiye kararı alındı.

Oysa proje hakkında detaylar verilmişti. Proje Dağ Mimarlık ile birlikte yapılacaktı. Projede otel, konut ve ticari ünite olacaktı. Toplam 35.870 m2’lik araziye proje inşa edilecekti. Alınan tasfiye kararıyla projenin tamamlanmasını bekleyenler şaşkına döndü. Neden iptal edildiği ise merak konusu…

35.870 M2 Arazi Ne Olacak?

Emlak Konut GYO ve Dağ Mimarlık’ın ortak yönettiği Tual Artı projesi çok konuşuluyordu. 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunuyordu. Toplam 220 daire vardı. Otopark, 160 odalı otel ve 165 ticari ünite planlanmıştı. Projenin 36 ay gibi bir sürede tamamlanacağı açıklanmıştı. Ancak proje iptal edildi. Projenin iptal edildiğini Emlak Konut açıklamıştı. 35.870 m2’lik arsada yeni bir proje yapılması bekleniyor. Projenin aynısı ya da benzeri yapılacak olursa şimdiden müşterileri hazır. Arazinin nasıl değerlendirileceği ile ilgili bir açıklama gelmedi. Emlak Konut’un önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bilgilendirme yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü