İstanbul’un Yükselen Değeri; Metropol İstanbul

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Metropol İstanbul, Dubai’de yer alan yeryüzünün insan eliyle yapılmış en yüksek binası Burj Khalife mühendisleri imzasını taşıyor.

İstanbul’un Yükselen Değeri; Metropol İstanbul

Metropol İstanbul, tüm Avrupa’da yer alan en elit bina olmasının yanısıra kaliteli ve çağdaş yaşam konseptlerine uygun bir şekilde dizayn edildi. İçerisinde 1500’den fazla bağımsız birimler mevcut ve residence, A+ çalışma ofisleri ile İstanbullu’lara farklı bir bakış açısı kazandıracağa benziyor. Yapı, İstanbul Finans Merkezi sınırları içinde ve kompleks yapısı ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Karma bir şekilde tasarlanan rezidence kuleler, çalışma ofisleri, alışveriş merkezleri ve rekreasyon alanları ile dünyada parmakla gösterilen projeler arasında.

Metropol İstanbul’un Özellikleri

Metropol İstanbul içerisinde yer alan 400 metrelik cadde-pasaj konsepti düşünülerek hazırlanan alışveriş alanları, 250 metre yüksekliğe sahip kulesi, Anadolu yakasında mevcut sinema salonlarının en büyüğünü içermesi gibi özellikleriyle benzer binalardan ayrı tutuluyor. Proje, Hyder Mühendislik firması tarafından çizime alındı.

Çevreye dost, enerji tasarrufunu ön plana alan ve insanlara konforlu bir yaşam alanı sunmayı hedefleyen Metropol İstanbul, Leed ve Bream Sertifikaları ile bu hedefini somut hale getirmiştir. Dünya’da ve Türkiye’de bir ilk olmasının yanısıra ekolojik karma inşaat projeleri arasında da kendini hemen belli ediyor.

Sadece alışveriş alanı, iş merkezleri ve sinema salonları mevcut değil. İnsanların keyifli vakit geçireceği yeşil alanlar ve yüzme havuzu, tenis kortu gibi sosyal faaliyetlerin yapılacağı yerler de bulunmakta.

Yorumlar (0)
24°
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü