Kanal İstanbul Projesi İptal Edilecek Mi?

Kanal İstanbul projesi için yapılacak çalışmalar geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alınmasının ardından yerine Adil Karaismailoğlu’nun atanması ile büyük bir hız kazanmıştı.

Kanal İstanbul Projesi İptal Edilecek Mi?

Şimdilerde Türkiye salgınla mücadele ederken Kanal İstanbul projesinin iptal edilip edilmeyeceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor.Geçtiğimiz aylarda Kanal İstanbul projesi ile ilgili ilk ihale gerçekleştirilmiş ve Ulaştırma Bakanlığı'nın görevden alınması ile ilgili projenin gerçekleştirileceği alanlarda taşınmazların fiyatlarında dudak uçuklatacak artışlar yaşanmıştı. Peki Kanal İstanbul projesinde herhangi bir iptal söz konusu olacak mı? Güzergahta yer alan taşınmazların fiyatlarının artışı projeyi etkileyecek mi?

Ulaştırma Bakanlığı Görevden Alındı

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alınması ve yerine Adil Karaismailoğlu’nun getirilmesi ile birlikte Kanal İstanbul projesinde büyük gelişmeler yaşandı. Proje güzergahında yer alan taşınmazların fiyatlarında dudak uçuklatan artışlar yaşanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adil Karaismailoğlu’nun başarılı işler yapacağını söyledi. Eski Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan görevdeyken Kanal İstanbul projesi üzerinde bulunan 2 tarihi köprünün işlemleri ile ilgili süreç başlamıştı.

Ulaştırma Bakanlığı'na Adil Karaismailoğlu’nun getirilmesi ile birlikte Dursunköy ve Odabaşı köprüleri ile ilgili rekonstrüksiyon çalışmaları için ortaya konan ihale sürece tamamlandı. İhaleyi 550 bin lira teklif vererek Hasan Fehmi Şahin kazandı. Şimdiye kadar Kanal İstanbul projesi güzergahında yer alan 8.300 parsel ile ilgili çalışmalar değerlendirildi ve hız kesmeden devam ediyor. Ancak çalışmaların hız kazanması ile proje güzergahında yer alan taşınmazların fiyatlarında gözle görülür düzeyde bir artış yaşandı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü