Konut Alanında Hareketlilik Başladı

Ankara’da geçtiğimiz gün Merkez Ankara Projesinin tanıtım etkinliği yapıldı.

Emlak Konut 14.12.2019, 13:47 14.12.2019, 14:22 Muharrem KARAKUŞ
Konut Alanında Hareketlilik Başladı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı arsasında bulunan Pasifik İnşaat’ın hayata geçireceği Merkez Ankara Projesi oldukça beğenildi ve desteklendi.  Toplantıda konuşmacı olarak açıklama yapan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Hakan Gedikli, gayrimenkul sektöründe özellikle konut pazarlarında sipariş artması ile birlikte hareketliliğin başladığını söyledi.

Gedikli yapmış olduğu konuşmanın devamında, Ülkenin 2019 yılında siyasi nedenler ve küresel olarak sektörlerde yaşanan olumsuz etkililer nedeni ile oldukça durağan geçen sektörde, artık hareketlenmelerin yavaş yavaş başladığını belirtti. Bu hareketliliğin başlama nedenlerinde, tüketicilerin artık toparlanmaya başladığını ve yapılan projeler kapsamında konut kredilerinde faiz oranlarının düşürülerek %1 olarak belirlenmesinin etkisinin olduğunu söyledi. 

Gedikli yapmış olduğu konuşmada, yaşanılan gelişmelerin ve hareketliliğin, 2020 yılı için yapılan tahminlerine yansıdığını ve yapılan tahminlere göre de bundan sonraki yıllarda ekonomi ve gayrimenkul sektöründe daha yüksek oranların olacağını belirtti.

Gayrimenkul Hareketliliğinde Firmalarda Yer Alıyor

Gedikli yapmış olduğu konuşmada, vatandaşın hareketliliğinin yanı sıra bu hareketliliğin firmalar tarafından da olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde Başakşehir’de yapılacak olan proje için tam olarak 4 firmanın katıldığını belirtti. Ve gedikli konuşmasının sonlarına doğru ise Emlak Konut kapsamında toplam olarak şimdiye kadar 133 projeyi bitirdiklerini ve bu sayının bu hareketlilik ile daha yükseleceğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü