Konuta Yatırım Yapılacak

2018 ve 2019 yıllarında inşaat ve emlak sektörleri zarar etmişti. Ülke ekonomisine bağlı olarak ihaleler ve projeler durdur. İnşaat malzemelerinin fiyatı arttı.

Emlak Konut 27.01.2020, 16:10 Fatih OĞUR
Konuta Yatırım Yapılacak

Dolayısıyla yatırımcılar, inşaat ve emlak sektöründen çekildi. Ancak DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2020 yılının emlak yılı olduğunu belirtti.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, emlak sektörü ve yatırımla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Emlak sektörünün sıkıntı yaşama sebebini döviz kuruna bağladı. Döviz kurundan dolayı fiyatlara %100 etki yaptığını belirtti. Ancak 2020 yılında faizlerin düşmesinden dolayı emlak sektörünün tekrar canlanacağını belirtti.

Yılmaz, 2019 yılının sonlarına doğru ülke ekonomisinin toparlandığını söyledi. Emlak sektöründe iyileşmeler olduğunu bu yüzden yatırımcıların konuta yatırım yapmaları gerektiğini vurguladı.

Uzmanlar Aynı Fikirde Değil

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’ın yaptığı açıklamalar büyük tepki uyandırdı. Uzmanlar, ülke ekonomisinin düzelmediğini ve daha da kötüye gittiğini belirtti. Faiz oranlarının düşmesinin satış için bir sebep olduğunu söyledi. Faiz oranlarının düşmesinin ülke ekonomisiyle bir alakası olmadığını vurguladı.

Uzmanların açıklamasından sonra yatırımcılar, tekrardan emlak sektöründen uzak durma kararı aldılar. Uzmanların mı yoksa Yılmaz’ın mı haklı olduğu kesin olarak bilinmiyor. Yatırımcılar faiz oranlarının düşmesini bir fırsat olarak görebilecek. Ancak bunlar emlak sektörünü tekrar ayağa kaldırabilecek mi bilinmiyor. Soruların cevaplarını önümüzdeki günlerde emlak sektörüne olan yatırımlar belirleyecek.

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü