Sukuk İhraç Ödülü Halk Yatırım’a

Islamic Finance News tarafından her yıl düzenlenen IFN ödüllerinde ödül aldı.

Emlak Konut 10.02.2020, 21:14 Abdurrahim KARABAYIR
Sukuk İhraç Ödülü Halk Yatırım’a

Sukuk kategorisinde dünya birincisi oldu. Emlak Konut GYO'nun emlak konut borsa fon kullanıcısı olarak 119 gün vadeli olan 250 milyon TL tutarındaki satış işlemi bir önceki yılın önemli ihraç sertifikalarından biri oldu.

Halk Yatırım Sukuk Ödülü Aldı

Halk Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı olan Serdar Sürer, faizsiz olan sermaye piyasası ürünlerinin yaygınlaşması gerektiğine değindi. Faizsiz Sermaye Piyasasındaki ürün ve hizmetlerin yaygınlaşması öz itibariyle Türk ekonomisi için yeni fırsatlar barındırdığından bahsetti. Halk yatırım olarak Reel ekonomiye dayalı ürünlerle beraber finansal enstrüman aygıtlarını çeşitlendirme hedefleri olduğunu söyledi. Özellikle fon kullanıcıları için çeşitlinin enstrümanlar yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere beğeni topladı. Emlak Konut GYO’nun fon yatırımcısı olarak geçen yıl 250 milyon TL tutarında ihraç gerçekleştirdi. Islamic Finance News tarafından düzenlenen ödüllerde Emlak Konut GYO 2019 yılının en başarılı sukuk ihracı seçildi.

 

Geçen Yıl Kuveyt Türk Katılım Bankası İki Ödül Almıştı

Halk Varlık Kiralama A.Ş.’nin ihracatçı olarak yer almış olduğu, Emlak Konut GYO’nun fon kullanıcısı olduğu işlem ise faizsiz sermaye piyasası ürünlerince Sukuk kategorisi içerisinde dünya genelinde yılın işlemi olarak seçildi.

Geçen Yıl Kuveyt Türk Katılım Bankası ise iki ayrı dalda ödül almıştı. 1915 Çanakkale Köprüsü finansmanı ile “Yılın Proje ve Altyapı Finansmanı Ödülü” ve Turkcell Superonline’a sağlanmış olan kurumsal Sukuk ihraç işlemiyle “Türkiye’de Yılın İşlemi Ödülü” olmak üzere iki ödül almıştı.

Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Karikatürü Tümü