Abdi İbrahim'den Yenilenebilir Enerji Atağı

Abdi İbrahim ilaç firması, tüm dünya çapında gerçekleşen yenilenebilir enerji çalışmalarına katılmasının ardından CEO Water Mandate bildirisini de imzalayarak daha önce yapılmamış bir ilke imza attı.

Enerji 18.02.2020, 21:59 Abdurrahim KARABAYIR
Abdi İbrahim'den Yenilenebilir Enerji Atağı

2020 yılının Ocak ayında Abdi İbrahim ilaç firması Esenyurt'ta faaliyet gösteren ilaç üretim tesisinde yaptığı açıklamayla gündem yaratacak projelere imza attı. Esenyurt'ta bulunan ilaç üretim tesisi Abdibio yetkililerinin kamuoyu ile paylaştığı bilgilere göre kullandıkları enerjinin tamamını rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ettiklerini iletiler. Abdi İbrahim ilaç firmasının Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Dr. Oğuzcan Bülbül'ün yaptığı açıklamalarda firmanın 2025 hedefleri yer aldı. Hedefler kapsamında yer alan amaçların sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji stratejisi olduğu açıklandı. Tüm dünya çapında faaliyet göstererek Birleşmiş Milletler'in 2030 gündemini dikkate aldıklarını ve kendilerine göre üç temel amaç belirlediklerini kamuoyu ile paylaştılar. Cesaret, tutku ve sorumluluk amaçlarından hareketle küresel iklim değişikliği ve enerji yönetimi konusunda firma olarak somut bir adım atma yönünde ilerleyeceklerini söylediler.

2030 Yılında Karbon Ayak İzi Sıfır Olacak

Abdi İbrahim ilaç firması Başkanı Doktor Oğuzcan Bülbül'ün yaptığı açıklamaya göre firmanın 2030 yılında üretim kapasitesine oranla Dünya üzerinde karbon ayak izini sıfıra indireceği anlaşıldı. Bülbül, şirket olarak Türkiye'de ve tüm dünyada uzun yıllar pazar liderliğini ve iş hedeflerini sürdürülebilir enerji çalışmalarına uyumlu hale getireceklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü