Abdi İbrahim Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Yaptı

Abdi İbrahim ilaç üretimi yapan oldukça büyük bir şirket olduğu herkesçe bilinir. Abdi İbrahim, üretimlerine daha sağlıklı ve çevreye zarar vermeden gerçekleştirmek için 1 Ocak’tan itibaren yenilenebilir enerjiye geçiş sağladı.

Enerji 06.01.2020, 13:48 Fatih OĞUR
Abdi İbrahim Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Yaptı

Oldukça önemli bir adım atan şirket, Esenyurt İlçesinde bulunan kimyasal ilaç tesisi ve biyoteknolojik ilaçlarının üretildiği tesisi olan AbdiBio ile birlikte, Ar-Ge Merkezi ve aynı zamanda oldukça etkili çalışmaların yürütüldüğü İnsansız Teknolojistik merkezleri, ek olarak yardımcı işletmeleri artık, 1 Ocak ile birlikte elektrik ihtiyaçları atık yenilenebilir enerji ile karşılanacak. Saymış olduğumuz bütün tesislerinin elektrik ihtiyacı rüzgâr enerjisinden ve aynı zamanda güneş enerjisinden sağlanacak.

Öncü Olmaktan Sevinç Duydular

Yapılan açıklamalara göre Abdi İbrahim şirketinin Esenyurt’ta bulunan üretim kompleksinde bir yıl içinde tüketim yapılan elektrik oranı 44.405.118 kilowatt saat olduğu açıklandı. Bunu somut olarak anlaşılır hale getirebilmek için 15,868 evin elektriğine denk gelmektedir. Artık yenilenebilir enerjiye geçiş yapılması ile bu oranlar, rüzgâr ve güneş sisteminden karşılanacak. Bunların yanı sıra, üretim yapılırken salınan 9,737 aracın havaya salmış olduğu emisyon oranı da ortadan kalkacak ve 29,211 ağaç ihtiyacı da ortadan kalmış olacak. Rakamsal olarak, devasal oranlarda tasarruf ve çevresel anlamda da büyük bir temizlik anlamına geliyor. Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü olan Dr. Oğuzcan Bülbül, böyle bir adım atarak öncülük yaptıkları için sevinç ve gurur duyduklarını açıkladı.

Yorumlar (0)
-1°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü