Akaryakıtta Beklenen İndirim Sonunda Gerçekleşti

Geçtiğimiz günlerde akaryakıta gelen zammın ardından vatandaş büyük bir tepki göstermişti. Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geceden itibaren uygulanacak indirimleri halka açıkladı.

Enerji 11.03.2020, 13:22 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Akaryakıtta Beklenen İndirim Sonunda Gerçekleşti

Akaryakıta gelen zammın ardından tüm Türkiye ayağa kalkmıştı. Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu geceden itibaren benzinde 60 kuruş motorinde ise 55 kuruş indirim gerçekleşeceğini tüm Türkiye kamuoyu ile paylaştı. Vatandaş yapılan açıklamadan sonra akaryakıttaki indirimle birlikte derin bir nefes aldı. Yapılan indirimin petrol fiyatlarındaki sert düşüş ile ilgili olduğu uzmanlar tarafından açıklandı. Gelen indirimin ardından vatandaş ilk defa 2019 Ocak ayı itibariyle benzinin birim fiyatını 6 TL nin altına alabilecek.

Gelen İndirim Haberi Depoları Dolduracak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın akaryakıt fiyatlarında indirime gidileceği açıklaması üzerine vatandaş, depolarını ne kadara dolduracağını merak ediyor. Benzinde 60 kuruş motorunda ise 55 kuruş indirim bu geceden itibaren geçerli olacak. Uzmanların açıklamalarına göre bir depoda genel itibariyle 33 lira fark yaşanacağı gelen haberler arasında yer alıyor. Tüm Türkiye çapında yaşanan akaryakıt indirimi büyük ölçüde petrol fiyatlarında dün yaşanan düşüşlerin etkili olduğu söyleniyor. Petrol fiyatları dün 31 dolara gerileyerek Körfez Savaşı'ndan beri en büyük düşüşünü gerçekleştirdi. Türkiye'deki vatandaşlar ise petroldeki yaşanan bu sert düşüşten akaryakıt indirimi ile nasibini aldı. İlerleyen günlerde benzin ve motorin fiyatlarında nasıl bir değişiklik olacağı milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü