Doğalgaz Dağıtımı Fiyat Hesaplaması

Türkiye, doğalgaz ihtiyacını yurtdışında bulunan ülkelerden sağlar. Bu ülkelerden satın almış olduğu doğalgazı ise farklı birim ve şirketler vasıtası ile evlerimize ulaşmasını sağlar.

Enerji 06.01.2020, 15:50 07.01.2020, 15:30 Fatih OĞUR
Doğalgaz Dağıtımı Fiyat Hesaplaması

Evet, bunu yaparken nasıl yollar izlenir ve Türkiye Doğalgazı nerelerden alır, haberimizin detayında ulaşabilirsiniz. Türkiye, Doğalgaz alımını yapmış olduğu ülkeler, Rusya, Azerbaycan ve İran’dır.  Türkiye, bu ülkelerden alım yapar. Buralardan alınan doğal gaz ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlıdır. Daha sonrasında alınan gazlar, Boru hatları aracılığı ile Petrol taşıma Anonim şirketinin yönlendirmesi ile doğalgaz, satın alınan yerlerden Türkiye’nin sınırlarına getirilir. Daha sonrasında doğalgaz dağıtım şirketleri ise bu alınan doğalgazı bizlere ulaştırır.

Doğalgaz Faturasını etkileyen Unsurlar

Doğalgaz faturaları, hepimizin ödediği ve diğer faturalara oran ile daha çok gelen faturadır. Özellikle kış aylarında yaşanan ve vatandaşı kara kara düşündüren faturaları neler etkiliyor. Vatandaşın en çok arama yapmış olduğu doğalgaz faturası için araştırma yaptık. İşte doğalgaz faturasını etkileyen durumlar; öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz doğalgazın ülkeye geliş süreci faturalarımıza yansır. Ve sonrasında doğalgaz, ne kadara alındıysa bize verilişi onun üzerinden hesaplanır. Doğalgazı, ülke sınırına getiren BOTAŞ’ın belirlemiş olduğu maliyetler gibi birçok şey faturaya yansıtılır ve sizin normal harcamış olduğunuz oranın üzerine eklenir. Doğalgazın getirilmesi ve alımı oldukça zorlu ve pahalı bir süreç olduğu için bu nedenle, faturalara yansıyan fiyatlarda oldukça yüksek olabilmektedir.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü