Doğalgaz Kullanımında Ciddi Artış Var

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Başkanı Yaşar Arslan, doğalgaz kullanımı ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Enerji 22.01.2020, 11:50 23.01.2020, 14:33 Soner YARDIM
Doğalgaz Kullanımında Ciddi Artış Var

Son yıllarda doğalgaz kullanımında oldukça hızlı artışlar yaşanmakta. Bu da hızlı bir büyüme etkisi yaratmakla birlikte aynı zamanda da bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Başkanı Yaşar Arslan, bu konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, doğalgaz kullanımında artışların meydana geldiğini ve bu durumun oldukça iyiye işaret ettiğini fakat bu nedenle de kaçak doğalgaz kullanımının ortaya çıktığını ve bunun da ciddi sorunlara neden olabileceğini açıkladı. Yapmış olduğu açıklamada Arslan, şu anda Türkiye’nin 81 ilinde doğalgaz kullanıldığını ve 81 ilin 550 yerleşim bölgelerine de doğalgazın kolay bir şekilde sağlanabildiğini belirtti.

Kaçak Doğalgaz Kullanımı Artıyor

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Başkanı Yaşar Arslan, yapmış olduğu açıklamada oldukça çarpıcı gerçekleri açıkladı. Yapılan açıklamada şu anda, ülke genelinde 66 milyon vatandaşın doğalgaz kullanabildiğini belirten Arslan, yeni yatırım projeleri ile de yeni alanlara doğalgaz sağlanacağını belirtti. Yapılacak olan yeni yatırım projeleri ile toplam 2 milyar lira ödeme yapılacağı ve bu sayede de 100 yerleşim yerine de doğalgaz sağlanacağını belirtti. 100 yerleşim yerinin ise 1,8 milyon vatandaş ettiğini ve bu durumda, 1,8 milyon vatandaşında doğalgaz kullanmaya başlayacağını belirtti. Fakat kaçak kullanımların artığını ve bunun için de önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü