EnerjiHaberler

Enerji Güvenliğinde Hiçbir Sıkıntı Yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, “Son aldığım rapora göre, ülke genelinde enerji güvenliğinde herhangi bir olumsuzluk yok, özellikle şehir merkezlerimizde hiçbir sıkıntı yok.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye genelinde enerji güvenliğinin sağlanması konusunda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, “Ülke genelinde herhangi bir olumsuzluk yok, özellikle şehir merkezlerimizde hiçbir sıkıntı yok. İl ve ilçe seçim kurullarımızın olduğu bölgelerde de alternatif besleme hatları daha önceden planlanmıştı. Hatta jeneratörler de oralara kuruldu, yedekleme amacıyla. Ne kadar seçim bölgemiz varsa hepsinde ekipler görev başında.” dedi.

Dönmez, eşi Zeynep Dönmez ve çocukları ile oylarını kullanmak için Üsküdar’daki Rasathane Ortaokulu’nda “2295” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geldi. Oy kullanmak için sırada bekleyen Dönmez, daha sonra sandık görevlileriyle tokalaştı.

Gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine veren Dönmez, daha sonra görevliden oy pusulası ile zarfını aldı, kabine geçerek oyunu kullandı ve ardından zarfı “Hayırlı olsun” diyerek sandığa attı.

Dönmez, Türkiye genelinde enerji güvenliğinde bir aksaklık yaşanmaması için ekiplerin sahada olduğunu dile getirerek, şu bilgileri paylaştı:

“Son aldığım rapora göre, ülke genelinde herhangi bir olumsuzluk yok, özellikle şehir merkezlerimizde hiçbir sıkıntı yok. İl ve ilçe seçim kurullarımızın olduğu bölgelerde de alternatif besleme hatları daha önceden planlanmıştı. Hatta jeneratörler de oralara kuruldu, yedekleme amacıyla. Herhangi bir sıkıntımız yok, inşallah seçim sonuna kadar da bu şekilde devam etmiş oluruz. Her dağıtım şirketi her seçim bölgesinde ayrı ayrı ekipleri var. Ne kadar seçim bölgemiz varsa hepsinde ekipler görev başında.”

Bu haberimize göz atınız:  'Adana'da ikinci bir kuyuda sondaja başladık'
Etiketler
Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Biraz ağır konuşacağım belkide admin bu yorumu yayınlamayacak ama yayınlanmasa da canı sağ olsun içimi dökmüş olurum şimdi enerji güvenliğini bir yere bıraktım neyin enerji güvenliği olmayan enerjinin mi güvenliğinden bahsediyoruz.Öncelikle yenilenebilir doğal enerji nedir ilk akla gelen güneş enerjisi diğerlerine bakmayacağım şimdi güneş enerjisi için Türkiye’nin haritasını göz önüne aldığımda bakıyorum ki Türkiye’nin güneyinden yüksek miktarda başlayan bir enerji kuzeye gidildikçe azımsanmıyacak şekilde boy gösteriyor Kuzey bölgelerinde açığa çıkan üretilebilecek biz bu şartlarda günde 25 bin mega watt elektrik üretebilecekken üretmiyoruz Almanya 46 bin mega watt elektrik üretiyor enerji üretimi az olan kuzey bölgemiz bile Almanyayı geçecek potansiyelde ama nedense üretmiyoruz Bakanda enerji güvenliğinden bahsediyor hangi enerji üretmediğimiz enerjimi sonra şöyle büyüdük böyle büyüdük diye ahkam kesiyorsunuz daha elinizde ki kaynakları kullanmıyorsunuz anca elektrik üretmek için termik santraller yapın tarım alanlarına insanlara zarar verin sonrada büyüdük ilerliyoruz diyin nasıl güçlü bir ülkeymişiz ki tüm bu yaptıklarınıza rağmen halen ayakta kalıyoruz.

  2. Türkiye’de enerji güvenliği deyince akla ilk olarak petrol, doğal gaz, nükleer enerji, yenilenebilir enerji, elektrik enerjisi gibi sektörlerde ki güvenlik durumu geliyor.Ama yazıda anlatılan seçim güvenliği için elektrik enerjinin güvenliğinden bahsediyor.Seçim bitti yankıları halen sürüyor evet seçimde bir elektrik kesintisi yaşanmadı bakan haklı çıktı şimdi sonuçlar bekleniyor.Bence bu konuda her bölgede olmasa bile enerji-sa işini eksiksiz olarak yaptı scada binalarından kurmuş oldukları dev ekranlarla Türkiye haritasından alarm veren bölgelerde elektrik kesilmesin diye oluşturdukları çok sayıda ekibi yönlendirmeler yaptılar herhangi bir sabotaj riskine karşın güvenlik güçlerimiz de gereken önlemleri başarı ile aldı.Evet seçim güvenliğinde sınıfı geçtik ama seçim sonrası şu sayma işinde neden hep sınıfta kalıyoruz.Sayın bakanlarımız bunlara bir cevap versin bence 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün