Enerji Tasarrufu Çalışmaları Devam Ediyor

Türkiye’de son bir yılda enerji tasarrufu çalışmaları hız kazanmaya başladı. Belediyeler, özel projeler geliştirdi. Çoğu uygulamaya geçti. Limak Enerji’de bu projeler arasında yerini aldı.

Enerji 25.01.2020, 14:04 Muhammed Selman Selçuk
Enerji Tasarrufu Çalışmaları Devam Ediyor

Limak Enerji, birçok şehirde faaliyet gösteriyor. Bu şehirler; Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve Bursa. Limak Enerji, bu illerde enerji tasarrufu sağlamak için özel bir ekip kurdu. Böylelikle bir ayda %20 oranında tasarruf sağlanması bekleniyor.

Limak Enerji ile enerjik dokunuş, tasarruf projesi için kurulan ekip, tamamen uzman kişilerden oluşuyor. Bu ekip, illerdeki tüm evleri dolaşarak elektrik tasarrufuyla ilgili bilgiler veriyor.

Bilinçlenme Her şeyden Önemli

Limak Enerji, bilinçlenmenin tüm çalışmalardan daha önemli olduğunu belirtiyor. Çünkü halk bilinçlenmediğinde diğer çalışmaların bir fayda sağlamayacağı vurguluyor. Bu yüzde çalışmalara ilk bilinçlenme çalışmalarıyla başladıklarını söylüyor.

Çanakkale ve Yalova illerinde bilinçlenme çalışmaları çoktan başladı. Yalova ve Çanakkale halkı da bu durumdan oldukça memnun. Şimdiden büyük fayda sağladığı düşünülüyor. Çalışma yeni olduğu için sonuçlar hemen çıkmadı. Ancak en az %20 tasarruf sağlanması bekleniyor.

Sonuçlar çıkmasa da faaliyetten yararlanan halk, düşüncelerini paylaşıyor. 171 TL gelen elektrik faturalarının 150 TL’ye kadar düştüğü görülüyor.

Bursa ve Balıkesir illerinde de çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak. Projeler tamamlandı. Uygulamanın da önümüzdeki haftalarda başlaması planlanıyor. Uzmanlar, aynı Bursa’da tasarrufun daha fazla olacağını düşünüyor. Sonuçları faturalar gösterecek.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü