EkonomiEnerji

Enerjisa Enerji’nin Gelirleri Yılın İlk Çeyreğinde Yüzde 30 Arttı

Enerjisa Enerji AŞ'nin konsolide faaliyet gelirleri yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artışla 1 milyar 126 milyon lira, net karı da 297 milyon lira oldu

Enerjisa Enerji AŞ’nin konsolide faaliyet gelirleri yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artışla 1 milyar 126 milyon liraya, net karı da 297 milyon liraya yükseldi.

Şirketten yapılan açıklamada, yılın ilk çeyreğine ilişkin sonuçların ardından 2019 ve 2020 için belirlenen orta vadeli operasyonel ve finansal hedeflerin yukarı yönlü revize edildiği belirtildi.

Açıklamada, Enerjisa Enerji’nin konsolide faaliyet gelirlerinin yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artışla 1 milyar 126 milyon liraya, elektrik dağıtım ve perakende satışından sağladığı net karının da yüzde 22 büyüyerek 297 milyon liraya ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerji Finans Direktörü Sascha Bibert, halka arz sonrasında güçlü büyüme sergilemeye devam ettiklerine dikkati çekerek, “Bu başarılı dönemin ardından 2019 ve 2020 için belirlemiş olduğumuz orta vadeli operasyonel ve finansal hedeflerimizi yukarı yönlü revize ediyoruz.

Bu görünüm, sürdürülebilir bir nakit akışına dayanarak reel gelir ve temettü büyümesi yakalama hedefimizle aynı doğrultuda olduğundan, hem uluslararası hem de yerel yatırımcılar için cazip bir yatırım fırsatı oluşturmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi Ziya Erdem de bu yıl için finansman ihtiyacının büyük ölçüde tamamlandığını, faiz ve likidite risklerinin etkin şekilde kontrol altına alındığını bildirdi.


Bu haberimize göz atınız:  Aktif Bank'tan Özel Sektöre Destek Olacak Anlaşma
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Ah sabancı ah nereden nereye bir zamanların Sakıp ağası insanlara yararlı olabilmek ve istihdam sağlamak için elini masaya vuran insanlardan ama şuan sabancı holding bakıyorum Sakıptan önce ve Sakıptan sonra diye ayırmak şart Sakıp Sabancı herkesin ona hak borcu olan bir adam diyebiliriz ama sakıptan sonra bakıyoruz hükümet ile el ele veren bir sabancı görüyoruz.Enerjisa da resmen soygun yapılıyor yani milyar dolar kar yapmaları gayet normal Adana yı bir sanayi kenti yapan organize sanayi ile bir çok kişiye istihdam kapısı sağlayan sakıp ağa bence cennetlik ama ailenin diğer üyeleri için bu yorumu yapamayacağım Özdemir sabancıya bir lafım yok oda iyi birisiydi .Fakat Enerjisa ile farklı bir role büründü sabancı ailesi kaçak kullananı yakalamak yerine ses etmeyip onun da bedelini masum halktan çıkaran bir yol izlemek ne kadar etik olabilir sadece bu değil her şirketinde zarar ediyoruz diye işçi çıkartmaya bayılan bir sabancı görüyoruz bu durumlar sakıptan sonra oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün