Güneş Enerjisine İlgi Artıyor

Güneş enerjisine olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Elektrik gibi tüketimi artan şeyler, Güneş ile yapılmaya çalışıyor. Bu konuda projeler tasarlanıyor ve uygulanıyor. Hatta siyasete bile konu oluyor.

Enerji 25.01.2020, 13:56 Muhammed Selman Selçuk
Güneş Enerjisine İlgi Artıyor

Güneş enerjisi tükenmemesi, tükenen enerjilere çare olmaya başladı. Bu konuyla ilgili açıklamalar yapıldı. Yeni bir açıklama ise MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan’dan geldi.

TBMM’den Güneş enerjisiyle ilgili talepte bulundu. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmaların çatılarında Güneş enerjisi olmasını talep etti. Hatta Antalya Serbest Bölgesi projesini tanıttı.

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, birçok konuda görev yapıyor. Bu görevlerden biri de Enerji ve Tabii Kaynaklar komisyon üyeliği. Bu yüzden enerji üzerine Antalya’da çalışmalar yapıyor. Yeni çalışması ise Antalya’daki sanayi bölgeleri.

Antalya’da iki sanayi bölgesi bulunuyor. Bunlar, Serbest Bölge ve Organize Sanayi bölgesi. Buralarda enerji tüketimi açısından firmaların çatısında Güneş enerjisi olması gerekiyor. Başkan, bu sorunu TBMM’ne taşıdı ve gündem yaptı.

Yanıtlar Gecikmesi

TBMM gündeminde Antalya Güneş enerjisi vardı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu konuda sessiz kalmadı. Antalya Serbest Bölgesi’ndeki çalışmalardan bahsetti. Bu proje talebi içinde destek sağladı.

Firmaların çatılarına Güneş enerjisi takılabileceği vurguladı. Ayrıca sanayide yeni alanların da olabileceğini belirtti.

Çalışmalara kısa süre içerisinde başlanacak. Böylece Antalya enerji probleminde sorunların büyük çoğunluğu çözülmüş olacak. Antalya halkı enerjide tasarruf ve verimlilik sağlayacak.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü