Nükleer Enerji Alanında Büyük Ortaklık Sağlandı

TÜV Austria Türk ile İspanyol Tecnatom firması nükleer enerji alanında güçlerini birleştirerek büyük bir ortaklık projesine girişti.

Enerji 10.03.2020, 21:25 10.03.2020, 21:39 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Nükleer Enerji Alanında Büyük Ortaklık Sağlandı

Tüm dünya üzerinde yaklaşık 40'tan fazla ülkede enerji alanında faaliyetlerini sürdüren İspanyol enerji firması, 1872 yılında kurulan TÜV Avusturya Türk şirketi ile güçlerini birleştirme kararını almasının ardından ikili iş görüşmeleri hızlı bir şekilde başladı. Geçtiğimiz yılda 2. nükleer santraller fuarı esnasında yapılan anlaşmalar sonucunda alınan kararlar 7. nükleer santraller zirvesinde paylaşıldı. TÜV Avusturya Türk Genel Müdürü Melih Koray Efe nükleer enerji alanında yatırım olarak İspanyol enerji firması ile olan işbirliklerinin ilerleyen süreçlerde önemli getirilerinin olacağına dikkat çekti. Türk enerji firması ise tüm dünya üzerinde 40'tan fazla ülkede 2 binden fazla çalışanı ile akıl almaz projelere imza atmaya devam edecek.

İspanyol Şirket Enerji Alanında Uzmanlaşmış

Türk enerji firması ile İspanyol enerji şirketi arasında imzalanan enerji anlaşması neticesinde birtakım ortak işlere imza atıldı. Dünya çapında gerçekleştirilecek olan projeler tüm insanlar tarafından önemli anlamda enerji tasarrufu sağlayacak ve çevre kirliliğini büyük ölçüde azaltacak. Nükleer enerji santrallerine yönelik güvenlikli çalışmalar gerçekleştirecek olan ikili ekip dünyanın geleceği ile ilgili önemli bir kararın eşiğinde olduklarını kamuoyu ile paylaştı. Nükleer enerjinin dünyanın ömrü ile yakından ilişkili olduğunu ve santrallerin doğru kullanıldığı takdirde önemli pozitif sonuçların olacağını açıklayan şirketler çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü