Türkiye Petrolleri Madeni Yağ Ailesini Yeniledi

Ankara’da Akaryakıt sektöründe güçlü yer alan Türkiye petrolleri madeni yağ ailesini yeniledi. Bu nedenle dikkatleri üzerine çekmeyi de başardı.

Enerji 27.01.2020, 20:08 Muharrem KARAKUŞ
Türkiye Petrolleri Madeni Yağ Ailesini Yeniledi

Bunun üzerine şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni formu, içeriği ve ambalajıyla yeni tepe madeni yağların, binek, hafif ticari ve ağır bastığı araçlar ile iş makinelerinin şanzıman ve diferansiyel sistemlerinde zor şartlarda üstün koruma sağlarken, araçların motor ve ekipman ömrünü uzatıyor, iklim ve yol koşullarında sorunsuz ve ekonomik performans sağlıyor. İfadelerini dile getirdi.

Bunun yanı sıra akar yakıtlara  değişik taşlardan isimler veriliyor. Yeni seriler bu şekilde isimlendiriliyor. Binek araçlar için Bornit ve Oniks,  ticari araçlar için Rodonit ve Florit gibi isimler verilirken  motosikletlere de Kurpit adı verildi. Farklı serilerin ise tüketicilerle buluşacağını belirtti.

Türkiye Petrolleri Madeni Yağ Müdürü Egemen Gökmen Açıklamada Bulundu

Egemen Gökmen konuyla alakalı bir açıklama yaparak üzerinde çalıştıkları madeni yağ serisinin tüketiciye sunmuş olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti. İsimlerine, ambalajından teknolojisine kadar tamamen yenileme yaptıklarını söyledi. Yeni seride yakıt tüketimi, yağ değişim aralığı, parça ömrü ve güç anlamında yüksek performans sunacak şekilde geliştirilmiş olduğunu belirterek bu sektörde edinmiş oldukları bilgi birikimlerine ve üstün teknolojilerine de değindi. Bu aydan itibaren tüm tepe istasyonlarında ve sanayi sitelerinde yerini alacağını söyledi. Araç sahipleri için şimdiden iyi dileklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü