Türkiye’den Boru Hatlarıyla Geçen Petrol Azaldı!

Petrolün her geçen gün azalması dolayısıyla, Türkiye genelinde petrol fiyatları da giderek artış göstermektedir.

Enerji 09.01.2020, 14:49 Fatih OĞUR
Türkiye’den Boru Hatlarıyla Geçen Petrol Azaldı!

Aslında dış ülkelerden gelen petrol, bize daha uygun fiyata gelse de Türkiye de çok pahalı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Türkiye’den Boru Hatlarıyla Geçen Petrol Azaldı!  Türkiye üzerinden toplamda, 4 boru hattıyla Türkiye’ye petrol sağlanıyor. Türkiye de ham petrol miktarı son açıklanan verilere göre toplam 39 Milyon bin varil civarında.

Türkiye geneline sağlanan bu petrol miktarı, yeterli gelmemektedir. Çünkü bir önceki ay açıklanan verilere bakıldığında petrol akış miktarı 40 Milyondan fazla olmuştu. Bu miktar bile Türkiye’ye az gelirken giderek azalması gündemlerde yer edinmiştir.

Petrol Neden Çok Pahalı?

Araç sayısının giderek artış göstermesinden ötürü insanların gelir düzeyinin de arttığı düşünülerek petrol ve vergilere zam yapılmıştır. Petrol fiyatlarının bu kadar fazla olmasının doların pahalı olmasına bağlamakta mümkün. Dolar pahalı oldukça her şeyin fiyatı artıyor gibi bir algı mevcuttur. Aslında doğru. Ama tamamen doğru değil.

Enflasyonun giderek artış göstermesi bununla beraber de vergilerin artması, petrol fiyatlarında da artışa neden olmuştur. Her ne kadar araç kullanıcıları buna tepki gösterse de herkes nasıl alıyorsa onlar da almak zorunda ki araçlar benzinsiz çalışmaz. Bunun dışında ülkemize gelen petrolün de azalması insanların ileri ki zamanda bu durumdan etkileneceklerini düşündürmektedir.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü