Yenilenebilir Enerjide Ülkemizden Başarılı İlerleyiş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yenilenebilir enerji konusu ile açıklamalarda bulundu.

Enerji 22.01.2020, 11:31 Onur DİMLİ
Yenilenebilir Enerjide Ülkemizden Başarılı İlerleyiş

Yapmış olduğu açıklamalarda, özelikle çatılar için kurulan güneş panelleri ve bu güneş panellerine yapılan başvurular hakkında bilgi verdi. Güneş panellerine yapılan başvurular, hem iş yerlerinden hem de konut sahiplerinden geldiğini söyleyen Bakan Dönmez, oldukça yüksek düzeyde enerjiler elde edildiğini ve bu sayede enerjinin yeniden sağlanması hususunda önemli başarılara imza attıklarını belirtti.

Bakan Dönmez, özellikle 40 şehirde, 10 ile 50 megavatlık ihaleleri açacaklarını ve ilerleyen zamanlarda bu ihalelerin daha da genişleyeceğini belirtti. 40 ilde gerçekleşecek olan proje ile büyük başarıların sağlanması beleniyor. 

Yenilenebilir Enerji Oldukça Önemli

Dünyamızda kaynaklar tükenmeye başladı ve özellikle gelecek nesiller oldukça ciddi tehlikeler ile baş başa kalacak. Dünya üzerinde insan gücü ile ulaşılabilen kaynaklarda ciddi oranlarda azalma bulunuyor. Fakat bundan da önce, harcamış olduğumuz enerji nedeni ile dünyanın sahip olmuş olduğu atmosferde ve oksijende ciddi azalmalar bulunuyor.

Ve buna bağlı olarak da çevresel faktörler ortaya çıkıyor ve insan hayatı gün geçtikçe buna bağlı sebeplerden dolayı ölüyor. Bu durumun önüne geçmek için hükümetler, sosyal sorumluluk kapsamında ve ülke yönetiminde daha çevreci ve daha yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanma noktasında bir yönetim izliyor. Ve Türkiye’de son zamanlarda enerji ile ilgili konularda oldukça başarılı çalışmaları gündemine getiriyor. Bunlardan biri de güneş panelleri olarak yerini aldı. 

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü