20 Bin Öğretmen Ataması Gerçekleştirildi

Bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 19.921 sözleşmeli öğretmenin atandığını belirten bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Sonuçlar kura ile belirlendi.

20 Bin Öğretmen Ataması Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü hakkında önemli bir konuşma yaptıktan sonra 79 farklı branşta 69 ile 19.921 öğretmenin atandığını kamuoyu bilgisine sundu. Atama bir kura sonucunda gerçekleştirildi. Kura için belirlenen tören salonu ise virüs salgını için gereken önlemlerin alınması ile az sayıda öğretmen adayının katılımıyla belirlendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milletçe zor bir dönemden geçtiğimizi ve bu olağanüstü zaman diliminde devletin tüm kurumlarının işlemlerine devam ettiğini belirtti. Ayrıca yeni atanan öğretmenlere ise görevlerinde başarılar dilediğini söyledi.

Yapılan Atamalarla Öğretmen Açığı Büyük Ölçüde Kapandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün itibariyle gerçekleştirilen atamalarda Türkiye genelinde öğretmen açığının büyük ölçüde kapatıldığını belirtti. Şu an için Türkiye genelinde öğretmen alanında doluluk oranı ise %92.3 olarak açıklandı. Ülke ve dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılan Koronavirüs salgını nedeniyle salona az sayıda bir katılım gerçekleşti. Bakan Ziya Selçuk bilgisayar üzerinde otomatik olarak başlattığı kura sonuçlarını yine kendisi açıkladı.

Ayrıca Selçuk atama sonucunda Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve eğitim öğretim alanında hayatını kaybeden herkes hakkında önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Yetkililer tarafından verilen bilgilere göre öğretmen atamaları hakkında gerekli bilgiler meb.gov.tr personelmebgov.tr ve e-devlet'ten öğrenilebilecek.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü