2020 İnşaat Ve Gayrimenkul Yılı Olacak

Düşen konut kredileri ve canlanan ekonomi ile hem inşaat hem konut sektöründe canlanma yaşandı. Canlanmanın artması ile inşaat ve gayrimenkul sektöründe büyük sevinç yaşandı.

Haberler 13.12.2019, 22:35 Abdurrahim KARABAYIR
2020 İnşaat Ve Gayrimenkul Yılı Olacak

Sektör 2020 yılından umutlu!

Konut kredisinin düşmesiyle canlanan sektör hakkında açıklamalarda bulunan Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya 2020 yılından oldukça umutlu olduklarını belirtti. 2020 yılında inşaat sektörünün toparlayacağını söyleyen Nimetullah Kaya, "Türkiye gibi genç nüfusa sahip, evlenip çocuk sahibi olma ve dolayısıyla daha yeni yada daha geniş bir eve ihtiyaç duyma oranı yüksek, aktif deprem kuşağında yer aldığı için deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş yeni konutlara taşınma ihtiyacı bulunan bir ülkede konuta olan talebin bitmesi mümkün değil. "Prim potansiyeli yüksek bölgelerden gayrimenkul alımının değerli ve sürdürebilir yatırım aracı olduğu için yerli ve yabancıların konuta olan ilgisinin artabileceğini düşündüklerini de ifade etti.

Depremle Mücadele Kentsel Dönüşümle Olabilir

Nimetullah Kaya 17 Ağustos depreminden bu yana, daha sağlam yapıların yapıldığını ifade ederek daha da ilerlememiz gerektiğini kaydetti. Türkiye'de nitelikli konut alımının alınması ve ekonomiye katkı sağlayabilmesi için kalıcı teşvikler sağlamanın çok gerekli olduğunu söyledi. İnşaat sektöründe nitelikli iş gücüne sahip olması gerek olduğunu belirten Kaya, “Sektörde yaşanan gelişmelere ve yeniliklere katkıda bulunması gereken yeterli ve donanıma sahip kişilere ihtiyacımız var. “diye belirtti.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü