217 Milyonluk Tasarruf

Elektronik Kamu Alımları Platformu olarak geliştirilen sistem sayesinde, artık yapılacak olan ihaleler akıllı sistem üzerinden, elektronik olarak gerçekleştirilmektedir.

Haberler 28.11.2019, 15:40 Muharrem KARAKUŞ
217 Milyonluk Tasarruf

Yıl başından beri faaliyet gösteren bu sistem sayesinde 217 milyon Türk Lirası kadar bir tasarruf hesaplandı. Önceleri yapılan ihale başvuruları için başvuru yapacak olan kişiler ve ya kurumların belge ve doküman elde etmesi gerekiyordu. Bu belge ve dokümanlara oldukça yüksek maliyet harcayan kurumlar, bu sistem sayesinde ciddi tasarruf yapmış oldu. Sistem üzerinden, ihaleye başvuracak olan kurum ve kuruluşlar, almaları gerekli olan belge ve dokümanlara oldukça kolay ve en önemlisi ücretsiz olarak ulaşabilirdi.

Bu da ihaleye başvuru yapacak olan kurum ve kuruluşlara ciddi bir tasarruf sağladı. Çünkü bu edinilecek olan belgelere ücret ödemeden, direk alabildiler ve böylece teklif sunmak için yapılan hazırlıklarda harcanan masraflarda ciddi bir düşüş yaşanmış oldu.

Kurum 5 bin İhale Aldı

Kamu ihale kurumu çalışanları tarafında edinilmiş bir bilgiye göre kurum 5 bin ihale için bu sistemi kullandı. Ve ortaya ciddi devasal bir tasarruf yansıdı. 5 bin elektronik ihale yöntemi ile toplamda 217 milyon Türk Lirası bir tasarruf edilmiş oldu. Bu sistem oldukça avantaj sağlıyor. Hem yapılacak olan işlemlerin ve belgelerin ücretsiz olarak sağlanmasını sağlıyor hem de aynı zamanda her şey elektronik sistem üzerinden olduğu için süreçler daha hızlı yürütülebilmekte oluyor.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Karikatürü Tümü